Bloom Download App
Magnólie Soulangeova

Magnoliaceae

Magnólie Soulangeova: Rostlina na plné slunce

Magnolia × soulangeana

Střední ☀️ Přímé slunce 🐾 Bezpečné pro mazlíčky

Pěstujte na plném slunci až v polostínu v bohaté, dobře propustné a mírně kyselé půdě. Zalévejte pravidelně a mezi zálivkami nechte povrch půdy proschnout. Vyhněte se přemokření, protože rostlina je náchylná k hnilobě kořenů.

💧 Zalévání

Každých 7 dní

☀️ Světlo

Přímé slunce

🌡️ Teplota

-20° - 35°C

💨 Vlhkost

40% - 60%

Kategorie

Co je Magnólie Soulangeova?

Magnólie Soulangeova (Magnolia × soulangeana) je rostlina s střední péčí z čeledi Magnoliaceae. Magnólie Soulangeova je opadavý hybridní strom, kříženec druhů Magnolia denudata a Magnolia liliiflora, poprvé vyšlechtěný ve Francii kolem roku 1820 Etiennem Soulange-Bodinem. Je ceněna pro své velké, pohárovité květy v odstínech růžové, fialové a bílé, které se objevují brzy na jaře ještě před vyr...

Magnólie Soulangeova dorůstá až 10.0m, rozpětí 760 cm, zalévání každých 7 dní, -20°C – 35°C, 40–60% vlhkosti. Je nevhodné pro interiéry a bezpečné pro domácí mazlíčky.

Na rozdíl od mnoha oblíbených druhů je Magnólie Soulangeova bezpečná pro chov s domácími mazlíčky.

Jak pečovat o Magnólie Soulangeova?

TLDR: Magnólie Soulangeova potřebuje Přímé slunce, zalévání každých 7 dní a teploty mezi -20–35 °C při vlhkosti 40-60 %.

💧

Jak často zalévat Magnólie Soulangeova?

Před další zálivkou nechte horní vrstvu půdy na dotek proschnout; zalévejte vydatně, dokud voda nevyteče ze dna. Vyhněte se rozbahněné půdě.

☀️

Kolik světla potřebuje Magnólie Soulangeova?

Preferuje plné slunce až polostín; alespoň 6 hodin přímého světla podporuje bohaté kvetení.

🪴

Jaký substrát je nejlepší pro Magnólie Soulangeova?

Zvolte půdu bohatou na organickou hmotu, dobře propustnou, s mírně kyselým až neutrálním pH (5,5–6,5).

🏺

Jaký květináč použít pro Magnólie Soulangeova?

Velká, hluboká nádoba (min. 40 l) s dobrou drenáží pro počáteční růst; ideálně po několika letech vysadit přímo do volné půdy.

Co je Magnólie Soulangeova a odkud pochází?

Magnólie Soulangeova je opadavý hybridní strom, kříženec druhů Magnolia denudata a Magnolia liliiflora, poprvé vyšlechtěný ve Francii kolem roku 1820 Etiennem Soulange-Bodinem. Je ceněna pro své velké, pohárovité květy v odstínech růžové, fialové a bílé, které se objevují brzy na jaře ještě před vyrašením listů.

Jak množit Magnólie Soulangeova?

🌱

Množení semeny

Klíčení je pomalé a nerovnoměrné; pro spolehlivé výsledky se upřednostňuje množení řízkováním nebo roubováním.

  1. 1
    Na podzim nasbírejte zralá semena z plodů
  2. 2
    Odstraňte dužnatý vnější obal semene
  3. 3
    Semena podrobte chladné stratifikaci po dobu 3 měsíců ve vlhkém substrátu v chladničce
  4. 4
    Zasejte do dobře propustného substrátu a udržujte vlhkost

Potřebné materiály:

Zralá semenaSubstrát pro výsevNádoba pro stratifikaci
⏱️ Čas: 6–18 měsíců 📊 Míra úspěšnosti: low 🗓️ Nejlepší období: Podzim

Jak velká dorůstá Magnólie Soulangeova?

TLDR: Magnólie Soulangeova může dorůst až do výšky 10.0m s Střední rychlostí růstu.

📏

Maximální výška

10.0m

↔️

Rozpětí

7.6m

📈

Rychlost růstu

Střední

🍃

Listoví

Opadavá

Využití rostliny

🌺

Okrasná

Skvělá pro dekoraci

Vykazuje vaše rostlina příznaky?

Klikněte na příznak a objevte možné příčiny:

Jaké nemoci nejčastěji postihují Magnólie Soulangeova?

TLDR: Magnólie Soulangeova je náchylná k 10 známým chorobám. Pravidelně kontrolujte pro včasné odhalení.

Hniloba kořenů

Vysoká

Hniloba kořenů je závažné houbové onemocnění postihující kořenový systém rostlin, které způsobuje jejich rozklad a odumírání. Je primárně způsobena přemokřením, nedostatečným odvodněním nebo půdními houbami, jako jsou Pythium, Phytophthora, Rhizoctonia a Fusarium. Onemocnění se daří v zamokřených podmínkách, kde jsou kořeny zbaveny kyslíku, což je činí náchylnými k houbové infekci.

Zobrazit řešení

Hnilobа kořenů způsobená Phytophthora

Vysoká

Choroba způsobená houbám podobnými organismy (oomycety), které žijí v půdě a mohou přežívat po mnoho let. Postihuje kořeny, stonek a krček rostlin, přičemž je zvláště závažná v zamokřených nebo špatně odvodněných půdách. Je druhou nejčastější příčinou hniloby kořenů u stromů a keřů.

Zobrazit řešení

Verticillióza (Vadnutí způsobené houbou Verticillium)

Vysoká

Verticillióza je půdní houbová choroba způsobená především houbami Verticillium dahliae a V. albo-atrum. Tito patogeni napadají kořeny rostlin a šíří se v cévních pletivech, čímž blokují transport vody a živin, což vede k vadnutí a případnému úhynu rostliny. Choroba postihuje více než 350 druhů rostlin včetně zeleniny, ovoce, okrasných květin a stromů. Houby mohou v půdě přežívat déle než 10 let ve formě odolných struktur zvaných mikrosklerocií.

Zobrazit řešení

Padlí

Střední

Padlí je běžná houbová choroba způsobená různými druhy hub, včetně Erysiphe, Podosphaera, Oïdium a Leveillula. Postihuje více než 10 000 druhů rostlin po celém světě. Choroba se daří v teplém, suchém podnebí s vysokou vlhkostí a projevuje se charakteristickým bílým moučnatým povlakem na površích rostlin.

Zobrazit řešení

Symbolika a význam

Symbolizuje ušlechtilost, vytrvalost a příchod jara; její rané květy představují obnovu a naději.

Porovnat s podobnými rostlinami

Vlastnost Náročnost Světlo Zalévání Bezpečné pro mazlíčky
Polnička temná Střední Málo světla 2d ⚠️
Azalka Střední Polostín 3d ⚠️
Bugenvilea Střední Přímé slunce 7d ⚠️
Locika jedovatá Střední Přímé slunce 7d ⚠️

Vybrat a porovnat

vs

Zdroje a reference

Související rostliny