Bloom Download App
Pryskyřník srstnatý
+
🍄

Pryskyřník srstnatý s Botrytis? Vzácné, ale léčitelné

Ranunculus sardous

Náchylnost: Nízká Náročnost: Snadná

Botrytis na Pryskyřník srstnatý: Co je třeba vědět?

Botrytis na Pryskyřník srstnatý (Ranunculus sardous) je houbová stav se střední závažností. Pryskyřník srstnatý má nízká náchylnost k této chorobě.

Pryskyřník srstnatý je rostlina se snadná péčí.

Na rozdíl od většiny rostlin má Pryskyřník srstnatý přirozenou odolnost vůči Botrytis. Nejlépe se léčí preventivními opatřeními spíše než reaktivní léčbou. Na rozdíl od bakteriálních infekcí lze Botrytis na Pryskyřník srstnatý zvládnout organickými fungicidy. Bez opatření mohou být chemické léčby pro Botrytis škodlivé pro domácí mazlíčky. Pro Pryskyřník srstnatý v domácnostech s mazlíčky používejte organické metody.

🌱 Jak pečovat o Pryskyřník srstnatý, aby se předešlo Botrytis?

💧 Jak zalévat

Udržujte půdu neustále vlhkou; snáší občasné přemokření lépe než většina okrasných rostlin.

☀️ Osvětlení

Dobře roste na plném slunci nebo v polostínu.

🪴 Ideální substrát

Preferuje dobře propustnou až vlhkou půdu a snáší zhutněnou nebo narušenou zem.

Často kladené otázky

Může Botrytis zahubit mou rostlinu Pryskyřník srstnatý?
Zřídka, Botrytis obvykle není pro Pryskyřník srstnatý smrtelná. Klíčové je včasné odhalení a léčba.
Je Botrytis nakažlivá pro ostatní rostliny blízko Pryskyřník srstnatý?
Ano, Botrytis se může šířit na okolní rostliny. Okamžitě izolujte postiženou Pryskyřník srstnatý.
Zobrazit více: Pryskyřník srstnatý → Zobrazit více: Botrytis →

Zdroje a reference