Bloom Download App
väikesuuline äärisõis
+
Jahukaste

väikesuuline äärisõis koos Jahukaste? Harv, kuid ravitav

Perityle microglossa

Vastuvõtlikkus: Madal Raskusaste: Keskmine Raskusaste: Lihtne

Jahukaste väikesuuline äärisõis peal: mida teada?

Jahukaste taimel väikesuuline äärisõis (Perityle microglossa) on seen seisund mõõdukas raskusastmega. väikesuuline äärisõis vastuvõtlikkus sellele haigusele on madal. Jahukaste on levinud seen-haigus, mida põhjustavad erinevad seeneliigid, sealhulgas Erysiphe, Podosphaera, Oïdium ja Leveillula. See mõjutab üle 10 000 taimeliigi kogu maailmas. Haigus levib hästi soo...

väikesuuline äärisõis on lihtne hooldusega taim. Taastumine Jahukaste järel võtab ligikaudu 28 päeva õige raviga.

Erinevalt enamikust taimedest on väikesuuline äärisõis loomulikult Jahukaste suhtes vastupidav. Parim on ravida ennetavate meetmetega, mitte reaktiivse raviga. Erinevalt bakteriaalsetest nakkustest saab taimel väikesuuline äärisõis esinevat Jahukaste hallata orgaaniliste fungitsiididega.

🔍 Kuidas näeb Jahukaste välja väikesuuline äärisõis peal?

  • Valgest hallini jahused laigud lehtedel, vartel ja pungadel
  • Jahutaoline kate taimepindadel
  • Lilla kuni punane värvumutumine nakatunud alade ümbruses
  • Moonutunud või keerdunenud noored lehed
  • Varajane närbtemine ja lehtede pruunimine
  • Taimekasvu ja õitsemise vähenemine
  • Lehtede rullumine ja võrsete käärdumine
  • Kärntõvesarnased haavandid rasketel nakatumistel

Mis põhjustab Jahukaste väikesuuline äärisõis peal?

  • Nakatunud taimedelt tuulega levivad seeneeoste
  • Soojad temperatuurid (15–27°C)
  • Kõrge suhteline õhuniiskus taimede ümbruses
  • Halb õhuringlus ja varjutatud alad
  • Üleväetamine, mis muudab taimed vastuvõtlikuks
  • Eosed talvituvad kulu ja umbrohu peal

💊 Kuidas ravida Jahukaste väikesuuline äärisõis peal?

TLDR: Ravige Jahukaste väikesuuline äärisõis peal kiirraviga (~14 päeva) või mahemeetodiga (~28 päeva). väikesuuline äärisõis on selle haiguse suhtes madal vastuvõtlikkusega.

Kiired lahendused

1

Eemalda tugevalt nakatunud alad

Lõika ära kõik tugevalt nakatunud taimeosad. Kõrvalda need aiast eemale nõuetekohaselt.

2

Kanna kaaliumvesinikkarbonaati

Sega vastavalt toote juhistele. Pritsi põhjalikult, kattes kõik taimepinnad. Kanna kaitsekindaid.

3

Teine pealekandmine

Kanna kaaliumvesinikkarbonaadi fungitsiidi uuesti 3 päeva pärast parema tõhususe saavutamiseks.

4

Vaheta väävlipritsile

Kanna väävlipõhist fungitsiidi. Väldi kasutamist temperatuuridel üle 27°C, et vältida taimede kahjustamist.

5

Jätka väävliravi

Kanna teine väävliravi. Jälgi taimetervislike märkimisväärset paranemist.

6

Viimane ravi ja hindamine

Kanna viimane ravi. Haigus peaks kontrolli all olema. Jälgi nädalas kordumise suhtes.

🌿

Maheravimine

1

Eemalda nakatunud osad

Kasuta steriliseeritud lõikekääre, et lõigata ära kõik lehed, varred ja pungad, millel on nähtav valge jahune kate. Viska prügikasti, mitte kompostihunnikusse.

2

Valmista orgaaniline pritsimisvahend

Sega 1 supilusikatäis kaaliumvesinikkarbonaati (või söögisoodat) ½ teelusikatäie Castile-seebiga 3,8 liitris vees. Raputa hästi läbi.

3

Kanna esimene ravi

Pritsi lahust põhjalikult kõikidele lehepindadele (üla- ja alaosal), varretele ja ümbritsevale lehestikule. Kanna varajase hommiku või õhtupoolikul.

4

Nädalane ravi – 1. nädal

Valmista värske lahus ja pritsi uuesti kõikidele taimepindadele. Kontrolli uusi nakatumisi ja eemalda kahjustunud osad.

5

Nädalane ravi – 2. nädal

Jätka nädalast pritsimist. Jälgi taime reaktsiooni ja vajaduse korral reguleeri vahet parema õhuringluse tagamiseks.

6

Nädalane ravi – 3. nädal

Kanna neljas ravi. Haigus peaks selleks ajaks oluliselt vähenema.

7

Viimane ravi ja hindamine

Kanna viimane ravi. Hinda tõhusust. Kui nakkus püsib, kaalu keemilisi alternatiive või jätka nädalaste ravikordadega veel 2 nädala jooksul.

🛡️ Kuidas ennetada Jahukaste väikesuuline äärisõis peal?

TLDR: Ennetage Jahukaste väikesuuline äärisõis peal 8 olulise ennetusmeetmega.

  • Valige jahukastele resistentsed taimesordid
  • Hoidke taimede vahel piisav vahe õhuringluse tagamiseks
  • Veenduge, et taimed saaksid piisavalt päikesevalgust
  • Vältige üleväetamist lämmastikurikaste väetistega
  • Eemaldage nakatunud taimejäägid viivitamatult
  • Pritsige lehti hommikuti veega, et eemaldada eosed
  • Hõrendage tihedat taimekasvu õhuringluse parandamiseks
  • Hoidke taimed konstruktsioonidest mõistlikul kaugusel

🌱 Kuidas hooldada väikesuuline äärisõis, et ennetada Jahukaste?

💧 Kuidas kasta

Laske substraadil kastmiskordade vahel täielikult kuivada; kastke vaid umbes iga 9–10 päeva tagant ja külmal ajal vähendage sagedust veelgi. Vältige seisvat vett, kuna taim on liigse niiskuse suhtes väga tundlik.

☀️ Valgustus

Vajab külluslikku, eredat ja eelistatavalt otsest valgust; õues täispäikese käes või siseruumides kasvatades väga valgusküllase akna vahetus läheduses.

🪴 Sobiv muld

Eelistab liivaseid või kiviseid, väga kiire drenaažiga ja vähese orgaanilise aine sisaldusega muldi, mille pH on kergelt happeline kuni leeliseline (6,5–8). Vältige raskeid või niiskust hoidvaid segusid.

Korduma kippuvad küsimused

Kas Jahukaste võib minu väikesuuline äärisõis tappa?
Võimalik, kui ravimata, võib Jahukaste põhjustada väikesuuline äärisõis märkimisväärset kahju. Varajane avastamine ja ravi on võtmetähtsusega.
Kui kaua kulub väikesuuline äärisõis taastumiseks Jahukaste järel?
Õige raviga kulub taastumiseks ligikaudu 28 päeva. Ilma ravita võib see kesta märkimisväärselt kauem.
Kas Jahukaste on nakkav väikesuuline äärisõis lähedal asuvatele teistele taimedele?
Jah, Jahukaste võib levida lähedalolevatele taimedele. Isoleerige mõjutatud väikesuuline äärisõis kohe.
Vaata rohkem: väikesuuline äärisõis → Vaata rohkem: Jahukaste →

Allikad ja viited