Bloom Download App
Hambuline ardiisia
+
Ämblikulestalised (punaämblikud)

Hambuline ardiisia koos Ämblikulestalised (punaämblikud)? Harv, kuid ravitav

Ardisia

Vastuvõtlikkus: Madal Raskusaste: Kõrge Raskusaste: Lihtne

Ämblikulestalised (punaämblikud) Hambuline ardiisia peal: mida teada?

Ämblikulestalised (punaämblikud) taimel Hambuline ardiisia (Ardisia) on kahjur seisund kõrge raskusastmega. Hambuline ardiisia vastuvõtlikkus sellele haigusele on madal. Ämblikulestalised on väikesed ämblikulaadsed lülijalgsed (alla 1,25 mm pikad), kes on suguluses ämblike ja puukidega ning toituvad taimemahlast. Nad õitsevad kuumades ja kuivades tingimustes ning võiv...

Hambuline ardiisia on lihtne hooldusega taim. Taastumine Ämblikulestalised (punaämblikud) järel võtab ligikaudu 21 päeva õige raviga. Sisetaimena tagage taastumiseks hea ventilatsioon.

Erinevalt enamikust taimedest on Hambuline ardiisia loomulikult Ämblikulestalised (punaämblikud) suhtes vastupidav. Parim on ravida ennetavate meetmetega, mitte reaktiivse raviga. Erinevalt seenhaigustest reageerib Ämblikulestalised (punaämblikud) taimel Hambuline ardiisia kiiresti integreeritud kahjuritõrjele. Ilma ettevaatusabinõudeta võivad Ämblikulestalised (punaämblikud) keemilised ravimid lemmikloomadele kahjulikud olla. Kasutage Hambuline ardiisia jaoks lemmikloomadega kodudes orgaanilisi meetodeid.

🔍 Kuidas näeb Ämblikulestalised (punaämblikud) välja Hambuline ardiisia peal?

  • Kahvatu värvusega laigud lehtedel
  • Peenike siidine võrgustik lehtede ja varste peal
  • Väikesed kollased või valged täpikesed lehe pinnal (stippling ehk täpilisus)
  • Lehtede muutumine kollaseks või pronksjas värvuseks
  • Lehe pinna laiguline kahjustus ja põletusnähud
  • Klorofüllisisalduse vähenemine
  • Enneaegne lehevarise ja taime võimalik hukkumine

Mis põhjustab Ämblikulestalised (punaämblikud) Hambuline ardiisia peal?

  • Kuum ja kuiv ilmastik
  • Madala õhuniiskusega keskkond
  • Veestressi all olevad taimed
  • Tolmune lehekatvus
  • Pestitsiidide liigne kasutamine, mis hävitab looduslikke vaenlasi
  • Halb õhuringlus taimede ümber
  • Nakatunud taimede toomine siseruumidesse või tervete taimede lähedusse

💊 Kuidas ravida Ämblikulestalised (punaämblikud) Hambuline ardiisia peal?

TLDR: Ravige Ämblikulestalised (punaämblikud) Hambuline ardiisia peal kiirraviga (~11 päeva) või mahemeetodiga (~21 päeva). Hambuline ardiisia on selle haiguse suhtes madal vastuvõtlikkusega.

Kiired lahendused

1

1. samm

Pihustada kõiki kahjustatud taimi koheselt puhastuspiritusega (70% isopropüülalkohol), lahjendatuna 1:1 veega

2

2. samm

Kanda insektitsiidseep või aiandusõli otse nähtavatele lestadele

3

3. samm

Pühkida lehti niiske lapiga lestade ja võrgustiku mehaaniliseks eemaldamiseks

4

4. samm

Pihustada kõikide lehtede alumine külg põhjalikult veeudu abil

5

5. samm

Korrata alkoholi- või seebitöötlust iga 3 päeva tagant 2 nädala jooksul

🌿

Maheravimine

1

1. samm

Isoleerida nakatunud taimed koheselt leviku vältimiseks

2

2. samm

Pihustada lehtede alumist külge tugeva veejoa abil iga päev lestade eemaldamiseks

3

3. samm

Kanda neebiõli lahus (segada Coco-Wet-iga) iga 3–5 päeva tagant, kattes kõik taimeosad

4

4. samm

Kasutada insektitsiidseebipihustust 3-päevaste intervallidega kuni tõrje saavutamiseni

5

5. samm

Kanda diatomiitjahu mulla pinnale ja alumistele lehtedele

6

6. samm

Tutvustada kasulikke kiskjalikke lestasid (Phytoseiulus persimilis) pideva tõrje tagamiseks

7

7. samm

Jälgida taime iga päev ja korrata töötlusi vastavalt vajadusele

🛡️ Kuidas ennetada Ämblikulestalised (punaämblikud) Hambuline ardiisia peal?

TLDR: Ennetage Ämblikulestalised (punaämblikud) Hambuline ardiisia peal 9 olulise ennetusmeetmega.

  • Tagada piisav kastmine ja mulla niiskusesisaldus
  • Kontrollida taimi iganädalaselt võrgustiku või täpilisuse varajaste märkide suhtes
  • Pesta puid ja viinapuid vegetatsiooniperioodi keskel veega tolmu eemaldamiseks
  • Paigaldada tilkkastmissüsteemid ühtlase niiskuse tagamiseks
  • Jälgida kuuma ja kuiva ilma ning suurendada kastmist kõrge riski perioodidel
  • Tagada varjutus äärmise kuumuse ajal
  • Soodustada looduslike vaenlaste, nagu lepatriinud, kiskjalikud lestalised ja pisiperelised, arvukust
  • Karantiinida uued taimed enne nende lisamist kogusse
  • Tagada optimaalsed kasvutingimused nõuetekohase väetamise ja temperatuurikontrolli kaudu

🌱 Kuidas hooldada Hambuline ardiisia, et ennetada Ämblikulestalised (punaämblikud)?

💧 Kuidas kasta

Kasta siis, kui mulla pealmine kiht on kuivanud. Hoia muld ühtlaselt niiske, kuid ära lase veel alustaldrikule seisma jääda, kuna see soodustab juuremädanikku.

☀️ Valgustus

Vajab eredat kaudset valgust; otsene päike võib lehti kõrvetada, samas kui liiga vähene valgus vähendab õitsemist ja marjade teket.

🪴 Sobiv muld

Istuta rammusasse, poorsesse ja hea drenaažiga mulda, mis on kergelt happeline (pH 5,5–6,5) — hästi sobib segu toataimemullast, kompostist ning perliidist või turbast.

Korduma kippuvad küsimused

Kas Ämblikulestalised (punaämblikud) võib minu Hambuline ardiisia tappa?
Jah, ilma ravita võib Ämblikulestalised (punaämblikud) olla Hambuline ardiisia jaoks surmav. Varajane avastamine ja ravi on võtmetähtsusega.
Kui kaua kulub Hambuline ardiisia taastumiseks Ämblikulestalised (punaämblikud) järel?
Õige raviga kulub taastumiseks ligikaudu 21 päeva. Ilma ravita võib see kesta märkimisväärselt kauem.
Kas Ämblikulestalised (punaämblikud) on nakkav Hambuline ardiisia lähedal asuvatele teistele taimedele?
Jah, Ämblikulestalised (punaämblikud) võib levida lähedalolevatele taimedele. Isoleerige mõjutatud Hambuline ardiisia kohe.
Vaata rohkem: Hambuline ardiisia → Vaata rohkem: Ämblikulestalised (punaämblikud) →

Allikad ja viited