Bloom Download App
täpiline viirpuu
+
Ämblikulestalised (punaämblikud)

täpiline viirpuu ja Ämblikulestalised (punaämblikud): ennetamine ja ravi

Crataegus punctata

Vastuvõtlikkus: Mõõdukas Raskusaste: Kõrge Raskusaste: Lihtne

Ämblikulestalised (punaämblikud) täpiline viirpuu peal: mida teada?

Ämblikulestalised (punaämblikud) taimel täpiline viirpuu (Crataegus punctata) on kahjur seisund kõrge raskusastmega. täpiline viirpuu vastuvõtlikkus sellele haigusele on mõõdukas. Ämblikulestalised on väikesed ämblikulaadsed lülijalgsed (alla 1,25 mm pikad), kes on suguluses ämblike ja puukidega ning toituvad taimemahlast. Nad õitsevad kuumades ja kuivades tingimustes ning võiv...

täpiline viirpuu on lihtne hooldusega taim. Taastumine Ämblikulestalised (punaämblikud) järel võtab ligikaudu 21 päeva õige raviga.

Erinevalt seenhaigustest reageerib Ämblikulestalised (punaämblikud) taimel täpiline viirpuu kiiresti integreeritud kahjuritõrjele.

🔍 Kuidas näeb Ämblikulestalised (punaämblikud) välja täpiline viirpuu peal?

  • Kahvatu värvusega laigud lehtedel
  • Peenike siidine võrgustik lehtede ja varste peal
  • Väikesed kollased või valged täpikesed lehe pinnal (stippling ehk täpilisus)
  • Lehtede muutumine kollaseks või pronksjas värvuseks
  • Lehe pinna laiguline kahjustus ja põletusnähud
  • Klorofüllisisalduse vähenemine
  • Enneaegne lehevarise ja taime võimalik hukkumine

Mis põhjustab Ämblikulestalised (punaämblikud) täpiline viirpuu peal?

  • Kuum ja kuiv ilmastik
  • Madala õhuniiskusega keskkond
  • Veestressi all olevad taimed
  • Tolmune lehekatvus
  • Pestitsiidide liigne kasutamine, mis hävitab looduslikke vaenlasi
  • Halb õhuringlus taimede ümber
  • Nakatunud taimede toomine siseruumidesse või tervete taimede lähedusse

💊 Kuidas ravida Ämblikulestalised (punaämblikud) täpiline viirpuu peal?

TLDR: Ravige Ämblikulestalised (punaämblikud) täpiline viirpuu peal kiirraviga (~11 päeva) või mahemeetodiga (~21 päeva). täpiline viirpuu on selle haiguse suhtes mõõdukas vastuvõtlikkusega.

Kiired lahendused

1

1. samm

Pihustada kõiki kahjustatud taimi koheselt puhastuspiritusega (70% isopropüülalkohol), lahjendatuna 1:1 veega

2

2. samm

Kanda insektitsiidseep või aiandusõli otse nähtavatele lestadele

3

3. samm

Pühkida lehti niiske lapiga lestade ja võrgustiku mehaaniliseks eemaldamiseks

4

4. samm

Pihustada kõikide lehtede alumine külg põhjalikult veeudu abil

5

5. samm

Korrata alkoholi- või seebitöötlust iga 3 päeva tagant 2 nädala jooksul

🌿

Maheravimine

1

1. samm

Isoleerida nakatunud taimed koheselt leviku vältimiseks

2

2. samm

Pihustada lehtede alumist külge tugeva veejoa abil iga päev lestade eemaldamiseks

3

3. samm

Kanda neebiõli lahus (segada Coco-Wet-iga) iga 3–5 päeva tagant, kattes kõik taimeosad

4

4. samm

Kasutada insektitsiidseebipihustust 3-päevaste intervallidega kuni tõrje saavutamiseni

5

5. samm

Kanda diatomiitjahu mulla pinnale ja alumistele lehtedele

6

6. samm

Tutvustada kasulikke kiskjalikke lestasid (Phytoseiulus persimilis) pideva tõrje tagamiseks

7

7. samm

Jälgida taime iga päev ja korrata töötlusi vastavalt vajadusele

🛡️ Kuidas ennetada Ämblikulestalised (punaämblikud) täpiline viirpuu peal?

TLDR: Ennetage Ämblikulestalised (punaämblikud) täpiline viirpuu peal 9 olulise ennetusmeetmega.

  • Tagada piisav kastmine ja mulla niiskusesisaldus
  • Kontrollida taimi iganädalaselt võrgustiku või täpilisuse varajaste märkide suhtes
  • Pesta puid ja viinapuid vegetatsiooniperioodi keskel veega tolmu eemaldamiseks
  • Paigaldada tilkkastmissüsteemid ühtlase niiskuse tagamiseks
  • Jälgida kuuma ja kuiva ilma ning suurendada kastmist kõrge riski perioodidel
  • Tagada varjutus äärmise kuumuse ajal
  • Soodustada looduslike vaenlaste, nagu lepatriinud, kiskjalikud lestalised ja pisiperelised, arvukust
  • Karantiinida uued taimed enne nende lisamist kogusse
  • Tagada optimaalsed kasvutingimused nõuetekohase väetamise ja temperatuurikontrolli kaudu

🌱 Kuidas hooldada täpiline viirpuu, et ennetada Ämblikulestalised (punaämblikud)?

💧 Kuidas kasta

Kastke põhjalikult kohe pärast istutamist ja regulaarselt esimese aasta jooksul. Täiskasvanud puu talub põuda ja seda tuleks kasta vaid pikemate kuivaperioodide ajal (iga 10–14 päeva järel). Vältige mulla liigset niisutamist, kuna viirpuu ei talu seisvat vett.

☀️ Valgustus

Istutage täispäikeselisse kohta (vähemalt 6 tundi otsest päikest päevas). Poolvarjus jääb puu ellu, kuid õitseb ja kannab vilju vähem. Vältige sügava varjuga kohti.

🪴 Sobiv muld

Viirpuu on kohanemisvõimeline — ta edeneb hästi liivsavil, savil ja liivmuldadel ning lubjarikkal aluspõhjal. Optimaalne pH on vahemikus 6,0–8,0. Võtmetähtsusega on hea drenaaž; seisev vesi võib põhjustada juuremädanikku.

Korduma kippuvad küsimused

Kas Ämblikulestalised (punaämblikud) võib minu täpiline viirpuu tappa?
Jah, ilma ravita võib Ämblikulestalised (punaämblikud) olla täpiline viirpuu jaoks surmav. Varajane avastamine ja ravi on võtmetähtsusega.
Kui kaua kulub täpiline viirpuu taastumiseks Ämblikulestalised (punaämblikud) järel?
Õige raviga kulub taastumiseks ligikaudu 21 päeva. Ilma ravita võib see kesta märkimisväärselt kauem.
Kas Ämblikulestalised (punaämblikud) on nakkav täpiline viirpuu lähedal asuvatele teistele taimedele?
Jah, Ämblikulestalised (punaämblikud) võib levida lähedalolevatele taimedele. Isoleerige mõjutatud täpiline viirpuu kohe.
Vaata rohkem: täpiline viirpuu → Vaata rohkem: Ämblikulestalised (punaämblikud) →

Allikad ja viited