Bloom Download App
Grimizna Zvijezda
+
🍄

Grimizna Zvijezda s bolešću Botrytis: Prevencija i liječenje

Guzmania lingulata

Težina: Lako

Botrytis na biljci Grimizna Zvijezda: Što treba znati?

Botrytis na biljci Grimizna Zvijezda (Guzmania lingulata) je gljivični stanje s umjeren ozbiljnošću.

Grimizna Zvijezda je biljka s lako njegom. Kao unutarnja biljka, osigurajte dobru ventilaciju za pomoć pri oporavku.

Za razliku od bakterijskih infekcija, Botrytis na biljci Grimizna Zvijezda može se kontrolirati organskim fungicidima.

🌱 Kako njegovati Grimizna Zvijezda da se spriječi Botrytis?

💧 Kako zalijevati

Napunite središnju rozetu destiliranom vodom ili kišnicom do otprilike četvrtine njezine dubine. Isperite i osvježite vodu svaka 2 tjedna kako biste spriječili zagnjivanje. Tlo zalijte tek kada se gornji centimetar osjeti suhim.

☀️ Osvjetljenje

Postavite biljku na jarko neizravno svjetlo, primjerice blizu prozora okrenutog prema istoku ili sjeveru. Izbjegavajte izravnu sunčevu svjetlost koja može opeći listove. Podnosi slabije osvjetljenje, ali tada možda neće cvjetati.

🪴 Idealna zemlja

Koristite supstrat za bromelije ili orhideje s izvrsnom drenažom: jednaki dijelovi kore drveta, perlita i tresetnog mahovnjaka. Nikada ne koristite obično vrtno tlo jer zadržava previše vlage i može uzrokovati trulež korijena.

Često postavljana pitanja

Može li Botrytis ubiti moju biljku Grimizna Zvijezda?
Rijetko, Botrytis obično nije smrtonosna za Grimizna Zvijezda. Rano otkrivanje i liječenje su ključni.
Je li Botrytis zarazna za druge biljke blizu Grimizna Zvijezda?
Da, Botrytis se može proširiti na susjedne biljke. Odmah izolirajte zahvaćenu Grimizna Zvijezda.
Vidi više: Grimizna Zvijezda → Vidi više: Botrytis →

Izvori i reference