Crassulaceae
Sedum hintonii: Kevés vizet igényel
Sedum hintonii
Kényes pozsgás, amely némi tapasztalatot igényel. Biztosítsunk számára sok szórt fényt, de óvjuk az erős, közvetlen napsütéstől, utánozva természetes élőhelyének árnyékos szikláit. Takarékosan öntözzük, csak akkor, ha a talaj már teljesen kiszáradt. Soha ne érje víz a rozettákat, mert a szőrös levelek között megrekedő nedvesség rothadáshoz vezet. Használjunk kiváló vízelvezetésű ültetőközeget. A szárazon tartott növény elviseli az enyhe hideget, de a fagymentes, esőtől védett telelést kedveli.
Minden 14 napban egyszer
Félárnyék
-3° - °C
% - %
Kategóriák
Mi az a Sedum hintonii?
A Sedum hintonii (Sedum hintonii) egy nehéz gondozású növény a Crassulaceae családból. A Sedum hintonii a varjúhájfélék (Crassulaceae) családjába tartozó kistermetű pozsgás növény. Mexikó nyugati és déli hegyvidékein (Michoacán, Jalisco, Durango) őshonos, ahol árnyékos sziklafalakon, humuszos repedésekben él. 3–10 cm átmérőjű, laza rozettákból álló szőnyeget alkot. Halványzöld, ovális...
A Sedum hintonii akár 20cm, öntözés 14 naponta magasra is nőhet. alkalmas beltéri környezetben és biztonságos háziállatoknak.
A könnyű gondozású növényekkel ellentétben a Sedum hintonii folyamatos figyelmet igényel a páratartalomra és a fényre. Kezdőknek nem ajánlott. Sok népszerű fajtával ellentétben a Sedum hintonii biztonságosan tartható háziállatok közelében. Megfelelő lefolyás nélkül a gyökérrothadás 28 napon belül kialakulhat.
Hogyan gondozzuk a Sedum hintonii növényt?
TLDR: A Sedum hintonii növénynek Félárnyék fényre van szüksége, öntözése 14 naponta ajánlott, hőmérséklete -3–30°C legyen, páratartalma 40-70%.
Milyen gyakran kell öntözni a Sedum hintonii növényt?
Csak akkor öntözzük, ha a talaj teljesen kiszáradt. A vizet a cserép szélénél adagoljuk, ügyelve, hogy a levelek ne legyenek nedvesek. Virágzás alatt és télen még ritkábban öntözzük.
Mennyi fényre van szüksége a Sedum hintonii növénynek?
Sok világos, közvetett fényre van szüksége, ablak közelében vagy árnyékoló háló alatt. Kerüljük az erős, közvetlen napsütést, különösen a délutáni órákban.
Milyen a legjobb talaj a Sedum hintonii növénynek?
Jó vízelvezetésű pozsgás földkeverék: általános virágföld egyharmad rész éles homokkal vagy perlittel keverve.
Milyen cserepet érdemes használni a Sedum hintonii növényhez?
Kisméretű, lapos agyagcserép vízelvezető nyílással. A talaj felszínét fedjük le zúzott kővel vagy kaviccsal, hogy a rozetták szárazon maradjanak.
Mi a Sedum hintonii és honnan származik?
A Sedum hintonii a varjúhájfélék (Crassulaceae) családjába tartozó kistermetű pozsgás növény. Mexikó nyugati és déli hegyvidékein (Michoacán, Jalisco, Durango) őshonos, ahol árnyékos sziklafalakon, humuszos repedésekben él. 3–10 cm átmérőjű, laza rozettákból álló szőnyeget alkot. Halványzöld, ovális, 1,5–5 cm hosszú leveleit sűrű fehér szőrréteg borítja, ami ezüstös, bársonyos megjelenést kölcsönöz a növénynek. Tél végétől kora tavaszig akár 24 cm magas szárakat növeszt, amelyeken fehér, csillag alakú virágok nyílnak, piros végű bibékkel. Lassú növekedésű. Ezen a néven a kereskedelemben leggyakrabban a nagyon hasonló Sedum mocinianumot árulják; a valódi hintonii virágszára jóval hosszabb.
Hogyan szaporítható a Sedum hintonii növény?
Tőosztás
Ez a legbiztonságosabb módszer ennél a lassú növekedésű fajnál.
- 1 Vegyük ki a növényt a cserépből, amikor a földje száraz
- 2 Óvatosan válasszuk szét a már gyökérrel rendelkező rozettacsoportokat
- 3 Hagyjuk a vágási felületeket 1-2 napig száradni
- 4 Ültessük száraz, jó vízelvezetésű közegbe, és várjunk egy hetet az első öntözéssel
Szükséges anyagok:
Levéldugvány
Az ép alap nélküli levelek nem gyökeresednek meg. Ne hagyjuk őket nedves talajon.
- 1 Egy óvatos csavarással távolítsuk el az egész leveleket, ügyelve, hogy az alapjuk ne sérüljön
- 2 Hagyjuk őket árnyékos helyen száradni 2-3 napig
- 3 Helyezzük a leveleket száraz, jó vízelvezetésű közeg felszínére
- 4 Amint megjelennek a gyökerek, finoman permetezzük a talajt
Szükséges anyagok:
Mekkora lesz a Sedum hintonii növény?
TLDR: A Sedum hintonii növény akár 20cm magasra is nőhet, növekedési üteme Lassú.
Max. magasság
20cm
Növekedési ütem
Lassú
Lombozat
Örökzöld
Felhasználási területek
Dísznövény
Kiváló dekorációs célokra
Milyen betegségek érintik leggyakrabban a Sedum hintonii növényt?
TLDR: A Sedum hintonii növény fogékony 3 ismert betegségre. Rendszeres ellenőrzéssel korán felismerhető.
Koronarothadás
A koronarothadás egy súlyos gombás betegség, amely a növény koronáját (tövét) – azt a részt, ahol a szár találkozik a talajjal – támadja meg. Különböző gombás kórokozók okozzák, köztük a Phytophthora, a Fusarium és a Rhizoctonia. A betegség vízzel telített talajviszonyok között virágzik, és ha nem kezelik időben, gyorsan elpusztíthatja az egész növényt.
Túlöntözés
A túlöntözés akkor következik be, amikor a növények túl sok vizet kapnak, ami megfosztja a gyökereket az oxigéntől és gyökérrothadást okoz. Ez a környezeti stressz a szobanövények pusztulásának egyik leggyakoribb oka, mivel a vízzel telített talaj megakadályozza a gyökereket a légzésben és a megfelelő működésben.
Gyökérrothadás
A gyökérrothadás egy súlyos gombás betegség, amely a növények gyökérrendszerét érinti, rothadást és pusztulást okozva. Elsősorban túlöntözés, rossz vízelvezető-képesség, vagy talajban élő gombák (Pythium, Phytophthora, Rhizoctonia, Fusarium) okozzák. A betegség vízzel telített, oxigénhiányos körülmények között virágzik, ahol a gyökerek fogékonnyá válnak a gombás fertőzésre.
Hasonlítsd össze hasonló növényekkel
| Tulajdonság | Nehézség | Fény | Öntözés | Háziállat-biztonságos |
|---|---|---|---|---|
| Ragadós álszápocska | Nehéz | Erős szórt fény | 1d | ✓ |
| Spanyol házi kövirózsa | Könnyű | Közvetlen napfény | 14d | ✓ |
| Szarvasagancs korallvirág | Könnyű | Erős szórt fény | 10d | ⚠️ |
| Tarackos tippan | Nehéz | Közvetlen napfény | 3d | ✓ |