Bloom Download App
Vienziedu krastene
🏠 Iekštelpās

Plantaginaceae

Vienziedu krastene: Augsnes seguma augs

Littorella uniflora

Vidējs ☀️ Daļēja ēna 🐾 Drošs mājdzīvniekiem

Vienziedu krastene plaukst vēsā, mīkstā un nedaudz skābā ūdenī ar mērenu līdz spēcīgu apgaismojumu. Tā aug lēni, veidojot kompaktas rozetes, kas izplatās ar stīgām. Turiet auga saknes kakliņu virs substrāta, lai novērstu puvi. Iknedēļas ūdens maiņa 20–30% apmērā un papildu CO2 padeve veicina veselīgu augšanu.

💧 Laistīšana

Ik pēc 7-10 dienām

☀️ Apgaismojums

Daļēja ēna

🌡️ Temperatūra

4° - 26°C

💨 Mitrums

% - %

Kategorijas

Kas ir Vienziedu krastene?

Vienziedu krastene (Littorella uniflora) ir vidējs kopšanas augs no Plantaginaceae dzimtas. Vienziedu krastene (Littorella uniflora) ir neliels daudzgadīgs ūdensaugs, kura dzimtene ir Ziemeļrietumeiropas barības vielām nabadzīgo saldūdens ezeru krasti. Tā veido blīvus, zālienam līdzīgus paklājus uz smilšainas vai grantainas pamatnes un ir populāra akvāriju hobijā kā blīvs, zems priekšplāna...

Vienziedu krastene izaug līdz 10cm, 4°C – 26°C. Tas ir piemērots iekštelpās un drošs mājdzīvniekiem.

Atšķirībā no daudzām populārām sugām, Vienziedu krastene ir droši turēt mājdzīvnieku tuvumā.

Kā kopt Vienziedu krastene?

TLDR: Vienziedu krastene nepieciešams Daļēja ēna, laistīšana ik pēc 7 dienām un temperatūra 4–26°C ar 40-70% mitrumu.

💧

Cik bieži laistīt Vienziedu krastene?

Tā kā tas ir pilnībā ūdensaugs, krastenei nav nepieciešama tradicionāla laistīšana. Uzturiet ūdens kvalitāti ar iknedēļas 20–30% ūdens maiņu. Augs uzņem barības vielas tieši no ūdens un substrāta.

☀️

Cik daudz gaismas nepieciešams Vienziedu krastene?

Nodrošiniet mērenu līdz spēcīgu apgaismojumu (3000–10 000 luksu) kompaktas un veselīgas augšanas veicināšanai. Vājā apgaismojumā augšana vēl vairāk palēninās un augi var izstīdzēt. Ieteicams 8 līdz 10 stundu dabiskās gaismas cikls.

🪴

Kāda augsne ir vislabākā Vienziedu krastene?

Stādiet smalkās smiltīs vai barības vielām nabadzīgā ūdensaugu substrātā. Izvairieties no saknes kakliņa aprakšanas: substrātā jābūt nostiprinātām tikai saknēm. Smilšains un labi aerēts substrāts veicina sakņu attīstību un novērš saknes kakliņa puvi.

Kopšanas grafiks

🌱

Mēslošana

Ik pēc 7 dienām

Kas ir Vienziedu krastene un no kurienes tas nāk?

Vienziedu krastene (Littorella uniflora) ir neliels daudzgadīgs ūdensaugs, kura dzimtene ir Ziemeļrietumeiropas barības vielām nabadzīgo saldūdens ezeru krasti. Tā veido blīvus, zālienam līdzīgus paklājus uz smilšainas vai grantainas pamatnes un ir populāra akvāriju hobijā kā blīvs, zems priekšplāna augs. Šis divmāju augs ražo neuzkrītošus baltus ziedus, kad vasarā tiek audzēts virsūdens formā.

Cik liels izaug Vienziedu krastene?

TLDR: Vienziedu krastene var sasniegt 10cm augstumu ar Lēns augšanas ātrumu.

📏

Maksimālais augstums

10cm

📈

Augšanas ātrums

Lēns

🍃

Lapotne

Mūžzaļš

Auga lietojums

🌺

Dekoratīvs

Lielisks dekorēšanai

🌿

Augsnes segums

Aizsedz augsni

Vai jūsu augs rāda simptomus?

Noklikšķiniet uz simptoma, lai atklātu iespējamos cēloņus:

Kādas slimības bieži skar Vienziedu krastene?

TLDR: Vienziedu krastene ir uzņēmīgs pret 2 zināmām slimībām. Regulāri pārbaudiet, lai savlaicīgi atklātu problēmas.

Salīdzināt ar līdzīgiem augiem

Raksturojums Grūtības pakāpe Apgaismojums Laistīšana Drošs mājdzīvniekiem
Tumšā tīrumene Vidējs Mazs apgaismojums 2d ⚠️
Azālija Vidējs Daļēja ēna 3d ⚠️
Bugenvileja Vidējs Tiešā saule 7d ⚠️
Indīgā salāte Vidējs Tiešā saule 7d ⚠️

Izvēlēties un salīdzināt

vs

Avoti un atsauces

Saistītie augi