Bloom Download App
Nūtka paciprese

Cupressaceae

Nūtka paciprese: Ārstnieciskais lietojums un kopšanas padomi

Callitropsis nootkatensis

Vidējs ☀️ Spilgta izkliedēta gaisma 🐾 Drošs mājdzīvniekiem

Nodrošiniet šim skujkokam vietu pilnā saulē vai vieglā pusēnā, dziļu, bet neregulāru laistīšanu un skābu līdz neitrālu, labi drenētu augsni. Tas ļoti labi panes aukstumu, bet tam nepatīk karstums, sausums un pārmērīgs mitrums pie saknēm — stabilitāte un laba drenāža ir svarīgāka par īpašu kopšanu.

💧 Laistīšana

Ik pēc 10 dienām

☀️ Apgaismojums

Spilgta izkliedēta gaisma

🌡️ Temperatūra

-34° - 29°C

💨 Mitrums

50% - 80%

Kategorijas

Kas ir Nūtka paciprese?

Nūtka paciprese (Callitropsis nootkatensis) ir vidējs kopšanas augs no Cupressaceae dzimtas. Nūtka paciprese ir lēni vai vidēji ātri augošs mūžzaļš skujkoks, kura dzimtene ir Klusā okeāna ziemeļrietumu piekrastes vēsie un mitrie meži, no Aļaskas līdz Kalifornijas ziemeļiem. Tam ir graciozs, bieži vien nokarens augums ar pelēkzaļām, zvīņveidīgām skujām uz nokareniem zariem. Gadu desmitu laik...

Nūtka paciprese izaug līdz 40.0m, platums 1000 cm, laistīšana ik pēc 10 dienām, -34°C – 29°C, 50–80% mitrums. Tas ir nepiemērots iekštelpās un drošs mājdzīvniekiem.

Atšķirībā no daudzām populārām sugām, Nūtka paciprese ir droši turēt mājdzīvnieku tuvumā.

Kā kopt Nūtka paciprese?

TLDR: Nūtka paciprese nepieciešams Spilgta izkliedēta gaisma, laistīšana ik pēc 10 dienām un temperatūra -34–29°C ar 50-80% mitrumu.

💧

Cik bieži laistīt Nūtka paciprese?

Laistiet dziļi un ļaujiet augsnes virskārtai nedaudz nožūt starp laistīšanas reizēm; jauniem kokiem augšanas sezonā nepieciešama iknedēļas laistīšana, savukārt pieaugušiem kokiem papildu ūdens vajadzīgs tikai ilgstoša sausuma periodos. Nekad neļaujiet tam atrasties pārmitrinātā augsnē.

☀️

Cik daudz gaismas nepieciešams Nūtka paciprese?

Nodrošiniet pilnu sauli, lai saglabātu labāko formu un krāsu; karsta vasaras klimata apstākļos pēcpusdienas ēna palīdz novērst apdegumus. Tas pacieš daļēju ēnu, īpaši jaunībā.

🪴

Kāda augsne ir vislabākā Nūtka paciprese?

Izmantojiet labi drenējošu, ar humusvielām bagātu augsni, kas saglabājas vienmērīgi mitra — piemērots ir gan smilšmāls, gan uzlabots māls, ja vien ūdens neuzkrājas ap saknēm. Ideāls ir nedaudz skābs līdz neitrāls pH līmenis.

🏺

Kādu podu izmantot Nūtka paciprese?

Parasti nav piemērots ilgstošai audzēšanai konteineros; ja tas tiek stādīts podā jaunībā, izmantojiet lielu, dziļu trauku ar drenāžas caurumiem un pārstādiet ik pēc dažiem gadiem, pirms pārstādīšanas atklātā zemē.

Kopšanas grafiks

🌱

Mēslošana

Ik pēc 365 dienām

Kas ir Nūtka paciprese un no kurienes tas nāk?

Nūtka paciprese ir lēni vai vidēji ātri augošs mūžzaļš skujkoks, kura dzimtene ir Klusā okeāna ziemeļrietumu piekrastes vēsie un mitrie meži, no Aļaskas līdz Kalifornijas ziemeļiem. Tam ir graciozs, bieži vien nokarens augums ar pelēkzaļām, zvīņveidīgām skujām uz nokareniem zariem. Gadu desmitu laikā tas izaug par garu, šauru koku, ko augstu vērtē tā izturīgās un aromātiskās koksnes dēļ. Dārzos to audzē kā soliteraugu vai dzīvžogu skujkoku, nevis kā telpaugu; tas vislabāk jūtas vēsā, mitrā klimatā ar pastāvīgi mitru, bet labi drenētu augsni.

Kā vairot Nūtka paciprese?

🌱

Sēklas

  • Pirms sēšanas sēklas vairākus mēnešus stratificējiet aukstumā, lai pārtrauktu miera periodu
  • Dīgšana ir lēna un nevienmērīga, bieži aizņemot līdz pat 18 mēnešiem
  1. 1
    Stratificēšana

    Sajauciet sēklas ar mitrām smiltīm un uzglabājiet ledusskapī 60-90 dienas.

  2. 2
    Sēšana

    Sējiet pavasarī labi drenētā sēšanas substrātā, tikko nosedzot sēklas.

  3. 3
    Gaidīšana

    Uzturiet pastāvīgu mitrumu un esiet pacietīgi; dīgšana var ilgt līdz pat pusotram gadam.

Nepieciešamie materiāli:

SēklasMitras smiltisSēšanas paplāteLabi drenējošs substrāts
⏱️ Laiks: 6-18 mēneši 📊 Veiksmes rādītājs: low 🗓️ Labākais periods: Pavasaris
🌱

Spraudeņi

  • Grieziet puskoksnes spraudeņus vasaras beigās vai rudenī
  • Izmantojiet sakņošanās stimulatoru, lai uzlabotu ļoti zemo dabisko panākumu līmeni
  1. 1
    Spraudeņa sagatavošana

    Vasaras beigās vai rudenī nogrieziet 10-15 cm garu puskoksnes dzinumu.

  2. 2
    Apstrāde un stādīšana

    Iemērciet griezuma vietu sakņošanās stimulatorā un ievietojiet mitrā, labi drenētā substrātā.

  3. 3
    Gaidīšana

    Nodrošiniet mitrumu un siltumu; sakņošanās ir lēna un bieži vien nesekmīga.

Nepieciešamie materiāli:

Dārza šķēresSakņošanās stimulatorsLabi drenējošs substrātsPārsegs mitruma uzturēšanai
⏱️ Laiks: vairāki mēneši 📊 Veiksmes rādītājs: low 🗓️ Labākais periods: Rudens

Cik liels izaug Nūtka paciprese?

TLDR: Nūtka paciprese var sasniegt 40.0m augstumu ar Vidējs augšanas ātrumu.

📏

Maksimālais augstums

40.0m

↔️

Platums

10.0m

📈

Augšanas ātrums

Vidējs

🍃

Lapotne

Mūžzaļš

Auga lietojums

🌺

Dekoratīvs

Lielisks dekorēšanai

💊

Ārstniecisks

Ārstnieciskas īpašības

💊

Ārstnieciskais lietojums

  • Tradicionāli izmantots tvaika pirtīs pret reimatismu; Klusā okeāna ziemeļrietumu pamatiedzīvotāji sasmalcinātu lapu kompreses un mizas uzlējumus lietoja brūču un ievainojumu ārstēšanai.

Vai jūsu augs rāda simptomus?

Noklikšķiniet uz simptoma, lai atklātu iespējamos cēloņus:

Kādas slimības bieži skar Nūtka paciprese?

TLDR: Nūtka paciprese ir uzņēmīgs pret 8 zināmām slimībām. Regulāri pārbaudiet, lai savlaicīgi atklātu problēmas.

Zirnekļērces

Augsts

Zirnekļērces ir sīki ērču klases posmkāji (mazāk par 0,13 cm garumā), kas radniecīgi zirnekļiem un ērcēm un barojas ar augu sulu. Tie labi attīstās karstā, sausā laikā un var radīt ievērojamus bojājumus dekoratīvajiem un dārzeņu augiem. Smagu invāziju gadījumā ražas zudumi var sasniegt 14% vai vairāk, jo kaitēkļi traucē būtiskos augu procesus, tostarp fotosintēzi, oglekļa dioksīda uzsūkšanu un transpirāciju.

Skatīt risinājumu

Laputis

Vidējs

Laputis ir mazs, mīkstķermeņa, bumbierveidīgs kukainis (1,5–3 mm garš), kas barojas, iesūcot augu sulā esošās barības vielas. Tie vairojas ātri un var strauji novājināt augus, izraisot deformētu augšanu un pārnēsājot augu vīrusus. Laputis sastopamas dažādās krāsās, tostarp zaļā, melnā, sarkanā, dzeltenā, brūnā un pelēkā. Tās izdala medusrasu – lipīgu vielu, kas piesaista skudras un veicina sodrēju pelējuma augšanu.

Skatīt risinājumu

Bruņutis (Vairoga blaktis)

Vidējs

Bruņutis ir mazi sulas sūcēji – kaitēkļi, kas uz augu kātiem un lapām izskatās kā brūni, čaulai līdzīgi izciļņi. Ir vairāk nekā 25 sugas, kuras iedala bruņotajos (cietajos) un nebruņotajos (mīkstajos) bruņutis. Tie barojas, caurdurjot augu audus un iesūcot sulu, kas novājina augu un, ja netiek ārstēts, var izraisīt dzeltēšanu, augšanas aizturi un pat nāvi. Bruņutis arī izdala medusrasu, kas piesaista skudras un veicina kvēpu pelējuma augšanu.

Skatīt risinājumu

Phytophthora

Phytophthora ģints ietver augsnē mītošus augu patogēnus, kas ir līdzīgi sēnēm un galvenokārt inficē kokus un koksnainus augus. Tā parasti izplatās caur augu saknēm, izraisot auga novājināšanos un bojāeju.

Skatīt risinājumu

Nozīme un simbolika

Klusā okeāna ziemeļrietumu pamatiedzīvotāju kultūrās aromātisko, pret puvi izturīgo koksni un lokano iekšējo mizu izmantoja ceremoniālajām maskām, regālijām un austām segām, padarot šo koku par izturības, aizsardzības un prasmīgas amatniecības simbolu.

Salīdzināt ar līdzīgiem augiem

Raksturojums Grūtības pakāpe Apgaismojums Laistīšana Drošs mājdzīvniekiem
Tumšā tīrumene Vidējs Mazs apgaismojums 2d ⚠️
Azālija Vidējs Daļēja ēna 3d ⚠️
Bugenvileja Vidējs Tiešā saule 7d ⚠️
Indīgā salāte Vidējs Tiešā saule 7d ⚠️

Izvēlēties un salīdzināt

vs

Avoti un atsauces

Saistītie augi