Bloom Download App
Tulpju antūrijs
🏠 Iekštelpās

Araceae

Tulpju antūrijs: Pilnīga kopšanas rokasgrāmata

Anthurium amnicola

Vidējs ☀️ Daļēja ēna ⚠️ Toksisks mājdzīvniekiem

Nodrošiniet tam spilgtu, netiešu gaismu, uzturiet augstu mitrumu (70-80%) un bagātīgi laistiet ātri drenējošā aroīdu maisījumā, ļaujot virsmai nedaudz nožūt starp laistīšanas reizēm.

💧 Laistīšana

Ik pēc 4 dienām

☀️ Apgaismojums

Daļēja ēna

🌡️ Temperatūra

15° - 32°C

💨 Mitrums

70% - 80%

Kategorijas

Kas ir Tulpju antūrijs?

Tulpju antūrijs (Anthurium amnicola) ir vidējs kopšanas augs no Araceae dzimtas. Anthurium amnicola, ko parasti sauc par tulpju antūriju, ir kompakts epifītisks aroīds, kas dabiski sastopams Panamas un dažu Ziemeļamerikas daļu mitros kalnu mežos. Tas tiek novērtēts ar savām tulpju formas baltajām vālītēm ar kontrastējošiem dzelteniem vālīšu ziediem, kas atkārtoti veidojas visa g...

Tulpju antūrijs izaug līdz 30cm, platums 30 cm, laistīšana ik pēc 4 dienām, 15°C – 32°C, 70–80% mitrums. Tas ir piemērots iekštelpās un nav drošs mājdzīvniekiem.

Bez piesardzības pasākumiem norīšana var izraisīt kairinājumu mājdzīvniekiem. Turiet ārpus kaķu un suņu sasniedzamības. Bez pietiekamas drenāžas sakņu puves var attīstīties 8 dienu laikā.

Kā kopt Tulpju antūrijs?

TLDR: Tulpju antūrijs nepieciešams Daļēja ēna, laistīšana ik pēc 4 dienām un temperatūra 15–32°C ar 70-80% mitrumu.

💧

Cik bieži laistīt Tulpju antūrijs?

Laistiet pamatīgi apmēram divas reizes nedēļā augšanas sezonā, ļaujot liekajam ūdenim pilnībā notecēt; ziemā samaziniet biežumu un izmantojiet remdenu ūdeni.

☀️

Cik daudz gaismas nepieciešams Tulpju antūrijs?

Nodrošiniet spilgtu, filtrētu gaismu, piemēram, austrumu vai ziemeļu puses logā; tieša saule apdedzina lapas, savukārt vāja gaisma samazina ziedēšanu.

🪴

Kāda augsne ir vislabākā Tulpju antūrijs?

Stādiet rupjā, labi drenējošā aroīdu maisījumā (vienādās daļās kūdra, perlīts un orhideju miza), lai saknes būtu aerētas un novērstu puvi.

🏺

Kādu podu izmantot Tulpju antūrijs?

Terakotas vai stādaudzētavas pods ar dāsnām drenāžas atverēm vislabāk piemērots šai sugai, jo porainās sienas palīdz iztvaikot liekajam mitrumam.

Kopšanas grafiks

🌱

Mēslošana

Ik pēc 15 dienām

💦

Smidzināšana

Ik pēc 3 dienām

🔄

Pagriezt

Ik pēc 14 dienām

🪴

Pārstādīt

Ik pēc 730 dienām

Kas ir Tulpju antūrijs un no kurienes tas nāk?

Anthurium amnicola, ko parasti sauc par tulpju antūriju, ir kompakts epifītisks aroīds, kas dabiski sastopams Panamas un dažu Ziemeļamerikas daļu mitros kalnu mežos. Tas tiek novērtēts ar savām tulpju formas baltajām vālītēm ar kontrastējošiem dzelteniem vālīšu ziediem, kas atkārtoti veidojas visa gada garumā uz zema, kupla auga, kas reti pārsniedz 30 cm augstumu.

Kā vairot Tulpju antūrijs?

🌱

Atvašu dalīšana

Pirmās divas nedēļas turiet tikko atdalīto atvasi augstā mitrumā un prom no tiešas saules, lai samazinātu transplantācijas stresu.

  1. 1
    Pagaidiet, līdz augam pie pamatnes ir vismaz divas lapas un savas saknes.
  2. 2
    Uzmanīgi izņemiet mātesaugu no poda un atdaliet atvasi ar tīru griezumu vai uzmanīgi atdalot saknes.
  3. 3
    Iestādiet atvasi mazā traukā ar svaigu aroīdu maisījumu un viegli aplaistiet.

Nepieciešamie materiāli:

Tīrs nazis vai šķēresMazs podsAroīdu substrāts
⏱️ Laiks: already rooted 📊 Veiksmes rādītājs: high 🗓️ Labākais periods: Pavasaris
🌱

Stumbra spraudeņi ūdenī

Gaisa saknes, kas atrodas uz spraudeņa, ievērojami paātrina iesakņošanos pēc iestādīšanas podā.

  1. 1
    Nogrieziet stumbra daļu ar vismaz četriem lapu mezgliem un visām esošajām gaisa saknēm.
  2. 2
    Ievietojiet spraudeņus ūdens burkā, iegremdējot mezglus, bet turot lapas virs ūdens līmeņa.
  3. 3
    Mainiet ūdeni katru nedēļu un pārvietojiet uz substrātu, kad saknes sasniedz dažus centimetrus.

Nepieciešamie materiāli:

Asas tīras šķēresStikla burkaŪdensAroīdu substrāts
⏱️ Laiks: 3-6 weeks 📊 Veiksmes rādītājs: medium 🗓️ Labākais periods: Pavasaris

Cik liels izaug Tulpju antūrijs?

TLDR: Tulpju antūrijs var sasniegt 30cm augstumu ar Lēns augšanas ātrumu.

📏

Maksimālais augstums

30cm

↔️

Platums

30cm

📈

Augšanas ātrums

Lēns

🍃

Lapotne

Mūžzaļš

⚠️

Uzmanību: toksisks augs

Šis augs var būt toksisks, ja norīts. Turiet to sasniedzamā no:

🐱 Kaķi 🐶 Suņi 👶 Bērni

Auga lietojums

🌺

Dekoratīvs

Lielisks dekorēšanai

Vai jūsu augs rāda simptomus?

Noklikšķiniet uz simptoma, lai atklātu iespējamos cēloņus:

Kādas slimības bieži skar Tulpju antūrijs?

TLDR: Tulpju antūrijs ir uzņēmīgs pret 9 zināmām slimībām. Regulāri pārbaudiet, lai savlaicīgi atklātu problēmas.

Sakņu puве

Augsts

Sakņu puve ir nopietna sēnīšu slimība, kas ietekmē augu sakņu sistēmu, izraisot to sabrukšanu un bojāeju. To galvenokārt izraisa pārmērīga laistīšana, slikta drenāža vai augsnes sēnītes, piemēram, Pythium, Phytophthora, Rhizoctonia un Fusarium. Slimība uzplaukst pārmitrinātos apstākļos, kuros saknes tiek atņemtas skābeklim, padarot tās uzņēmīgas pret sēnīšu infekciju.

Skatīt risinājumu

Antraknоze

Augsts

Antraknоze ir sēnīšu slimība, ko izraisa ģints Colletotrichum sēnītes un kas skar daudzus augus, tostarp dārzeņus, augļus un kokus. Slimība attīstās vēsā, mitrā laikā, izraisot tumšas, iegrimušas čūlas uz lapām, stiebriem, ziediem un augļiem.

Skatīt risinājumu

Bakteriālā Puve

Augsts

Bakteriālā puve ir nopietna augu slimība, ko izraisa patogēnas baktērijas, kas iekļūst augos caur brūcēm vai dabiskajām atverēm. Tā ātri izplatās siltā, mitrā laikā un var nodarīt ievērojamu kaitējumu lapām, kātiem un ziediem. Baktērijas tiek pārnestas ar ūdens šļakatām, piesārņotiem instrumentiem un kukaiņiem.

Skatīt risinājumu

Zirnekļērces

Augsts

Zirnekļērces ir sīki ērču klases posmkāji (mazāk par 0,13 cm garumā), kas radniecīgi zirnekļiem un ērcēm un barojas ar augu sulu. Tie labi attīstās karstā, sausā laikā un var radīt ievērojamus bojājumus dekoratīvajiem un dārzeņu augiem. Smagu invāziju gadījumā ražas zudumi var sasniegt 14% vai vairāk, jo kaitēkļi traucē būtiskos augu procesus, tostarp fotosintēzi, oglekļa dioksīda uzsūkšanu un transpirāciju.

Skatīt risinājumu

Nozīme un simbolika

Pārstāv viesmīlību un pārpilnību, un kompaktie tulpēm līdzīgie ziedi tiek saistīti arī ar jautru, neuzkrītošu eleganci.

Salīdzināt ar līdzīgiem augiem

Raksturojums Grūtības pakāpe Apgaismojums Laistīšana Drošs mājdzīvniekiem
Tumšā tīrumene Vidējs Mazs apgaismojums 2d ⚠️
Azālija Vidējs Daļēja ēna 3d ⚠️
Murielas fargēzija Vidējs Daļēja ēna 3d
Bugenvileja Vidējs Tiešā saule 7d ⚠️

Izvēlēties un salīdzināt

vs

Avoti un atsauces

Saistītie augi