Bloom Download App
Alokāzija 'Black Velvet'
+
Laputis

Alokāzija 'Black Velvet' ar Laputis? Reta, bet ārstējama

Alocasia reginula

Uzņēmība: Zema Smagums: Vidējs Grūtības pakāpe: Vidējs

Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet': ko ir svarīgi zināt?

Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet' (Alocasia reginula) ir kaitēkļu stāvoklis ar vidējs smagumu. Alokāzija 'Black Velvet' uzņēmība pret šo slimību ir zema. Laputis ir mazs, mīkstķermeņa, bumbierveidīgs kukainis (1,5–3 mm garš), kas barojas, iesūcot augu sulā esošās barības vielas. Tie vairojas ātri un var strauji novājināt augus, izraisot deformētu augša...

Alokāzija 'Black Velvet' ir vidēja kopšanas augs. Atveseļošanās no Laputis ilgst aptuveni 14 dienas ar pareizu ārstēšanu. Kā iekštelpu augam nodrošiniet labu ventilāciju atveseļošanās atbalstam.

Atšķirībā no lielākās daļas augu Alokāzija 'Black Velvet' ir dabiski izturīgs pret Laputis. Vislabāk ārstēt ar profilaktiskiem pasākumiem, nevis reaktīvu ārstēšanu. Atšķirībā no sēnīšu slimībām Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet' ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību. Bez piesardzības pasākumiem Laputis ķīmiskā ārstēšana var kaitēt mājdzīvniekiem. Izmantojiet organiskās metodes Alokāzija 'Black Velvet' mājdzīvniekus saturošās mājsaimniecībās.

🔍 Kā Laputis izskatās uz Alokāzija 'Black Velvet'?

  • Uz lapām, kātiem vai ziediem redzami mazi bumbierveidīgi kukaiņi
  • Mīkstķermeņa kukaiņu kopas dažādās krāsās (zaļā, melnā, sarkanā, dzeltenā)
  • Saritinātas, deformētas vai dzeltānas lapas
  • Kavēta vai deformēta jauno dzinumu augšana
  • Lipīga medusrasas atliekas uz augu virsmām
  • Melni sodrēju pelējums, kas aug uz medusrasas nogulsnēm
  • Skudras, kas kopj laputis
  • Vītušie vai novājinātie augi, neskatoties uz atbilstošu laistīšanu

Kas izraisa Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet'?

  • Strauja vairošanās – mātītes dzemdē dzīvus mazuļus bez pārošanās
  • Spārnotas laputis migrē no inficētiem augiem uz veseliem
  • Stresam pakļauti augi ar maigiem, sulīgiem dzinumiem ir pievilcīgāki
  • Pārmērīga mēslošana veicina maigu augšanu, ko laputis dod priekšroku
  • Dabisku plēsoņu trūkums (mārītes, lakstutis, parazitāri apses)
  • Slikta gaisa cirkulācija un blīvi augi
  • Inficētu augu vai piesārņotas augsnes ievešana

💊 Kā ārstēt Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet'?

TLDR: Ārstējiet Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet' ar ātro ārstēšanu (~7 dienas) vai bioloģisko (~14 dienas). Alokāzija 'Black Velvet' ir zema uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties izsmidziniet skartajos augos ar spēcīgu ūdens strūklu, lai notriektu laputis

2

2. solis

Uzklājiet gatavlietojamo insekticīdo ziepju izsmidzinājumu uz visām redzamajām laputīm

3

3. solis

Noplūciet un iznīciniet stipri inficētos dzinumu galus

4

4. solis

Atkārtojiet ziepju izsmidzināšanu ik pēc 2–3 dienām, līdz laputis ir izzudušas

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Izsmidziniet augus ar spēcīgu ūdens strūklu, lai mehāniski noņemtu laputis

2

2. solis

Uzklājiet insekticīdo ziepju šķīdumu (1 ēdamkarote šķidro ziepju uz 1 litru ūdens)

3

3. solis

Ielaist labvēlīgos kukaiņus, piemēram, mārītes (ēd līdz 50 laputīm dienā) vai zaļās lakstutis

4

4. solis

Uzklājiet nimbeļļas izsmidzinājumu kā dabīgu atbaidītāju un kontroles līdzekli

5

5. solis

Noņemiet stipri inficētos dzinumus un iznīciniet tos

6

6. solis

Regulāri uzraugiet augus un atkārtojiet apstrādi ik pēc 5–7 dienām

🛡️ Kā novērst Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet'?

TLDR: Novērsiet Laputis uz Alokāzija 'Black Velvet' ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Regulāri pārbaudiet augus (vismaz divas reizes nedēļā), lai savlaicīgi atklātu invāziju
  • Uzturiet spēcīgus, veselus augus ar atbilstošu apgaismojumu, laistīšanu un barošanu
  • Izvairieties no pārmērīgas mēslošanas, kas veicina maigu augšanu, ko laputis mīl
  • Veicināt dabisku plēsoņu klātbūtni – mārītes, lakstutis un parazitāros apses
  • Jaunus augus karantēnā turiet 1–2 nedēļas pirms ievešanas dārzā
  • Izmantojiet atstarojošo mulču, lai atturētu laputis no nosēšanās
  • Novāciet nezāles, kas var kalpot par laputu dzīves vidi
  • Nodrošiniet labu gaisa cirkulāciju starp augiem

🌱 Kā kopt Alokāzija 'Black Velvet', lai novērstu Laputis?

💧 Kā laistīt

Laistiet, kad augsnes augšējie 5 cm ir sausi — aptuveni ik pēc 9 dienām. Vienmēr izmantojiet podu ar drenāžas caurumiem un pēc laistīšanas iztukšojiet paliktni. Sakneņi uzkrāj mitrumu, tāpēc labāk apliet par maz nekā par daudz. Nekad neļaujiet augam atrasties stāvošā ūdenī.

☀️ Apgaismojums

Novietojiet spilgtā, izkliedētā gaismā pie ziemeļu vai austrumu puses loga. Izvairieties no tiešiem saules stariem, kas var apdedzināt smalkās, samtainās lapas. Tā pacieš vājāku apgaismojumu labāk nekā vairums alokāziju, taču tumšos apstākļos augšana ievērojami palēnināsies.

🪴 Ideālā augsne

Izmantojiet ļoti labi drenējošu maisījumu: sajauciet 2 daļas perlīta un 2 daļas orhideju mizas ar 1 daļu telpaugu augsnes vai kokosriekstu šķiedras. Ideāls ir nedaudz skābs pH līmenis (5,5–6,5). Izvairieties no smagas, mitrumu aizturošas augsnes, kas var izraisīt sakņu puvi.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Laputis var nogalināt manu Alokāzija 'Black Velvet'?
Iespējams, ja netiek ārstēts, Laputis var nodarīt ievērojamu kaitējumu Alokāzija 'Black Velvet'. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Alokāzija 'Black Velvet' atveseļosies no Laputis?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 14 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Laputis ir lipīga citiem augiem Alokāzija 'Black Velvet' tuvumā?
Jā, Laputis var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Alokāzija 'Black Velvet'.
Skatīt vairāk: Alokāzija 'Black Velvet' → Skatīt vairāk: Laputis →

Avoti un atsauces