Bloom Download App
Lietussarga cipere
+
Laputis

Lietussarga cipere pakļauts Laputis: kā aizsargāt

Cyperus

Uzņēmība: Augsta Smagums: Vidējs Grūtības pakāpe: Viegls

Laputis uz Lietussarga cipere: ko ir svarīgi zināt?

Laputis uz Lietussarga cipere (Cyperus) ir kaitēkļu stāvoklis ar vidējs smagumu. Lietussarga cipere uzņēmība pret šo slimību ir augsta. Laputis ir mazs, mīkstķermeņa, bumbierveidīgs kukainis (1,5–3 mm garš), kas barojas, iesūcot augu sulā esošās barības vielas. Tie vairojas ātri un var strauji novājināt augus, izraisot deformētu augša...

Lietussarga cipere ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Laputis ilgst aptuveni 14 dienas ar pareizu ārstēšanu. Kā iekštelpu augam nodrošiniet labu ventilāciju atveseļošanās atbalstam.

Lietussarga cipere ir ļoti uzņēmīgs pret Laputis, atšķirībā no lielākās daļas augu tajā pašā ģimenē. Bez agrīnas iejaukšanās atveseļošanās ilgst 21 dienas 14 dienu vietā. Atšķirībā no sēnīšu slimībām Laputis uz Lietussarga cipere ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību.

🔍 Kā Laputis izskatās uz Lietussarga cipere?

  • Uz lapām, kātiem vai ziediem redzami mazi bumbierveidīgi kukaiņi
  • Mīkstķermeņa kukaiņu kopas dažādās krāsās (zaļā, melnā, sarkanā, dzeltenā)
  • Saritinātas, deformētas vai dzeltānas lapas
  • Kavēta vai deformēta jauno dzinumu augšana
  • Lipīga medusrasas atliekas uz augu virsmām
  • Melni sodrēju pelējums, kas aug uz medusrasas nogulsnēm
  • Skudras, kas kopj laputis
  • Vītušie vai novājinātie augi, neskatoties uz atbilstošu laistīšanu

Kas izraisa Laputis uz Lietussarga cipere?

  • Strauja vairošanās – mātītes dzemdē dzīvus mazuļus bez pārošanās
  • Spārnotas laputis migrē no inficētiem augiem uz veseliem
  • Stresam pakļauti augi ar maigiem, sulīgiem dzinumiem ir pievilcīgāki
  • Pārmērīga mēslošana veicina maigu augšanu, ko laputis dod priekšroku
  • Dabisku plēsoņu trūkums (mārītes, lakstutis, parazitāri apses)
  • Slikta gaisa cirkulācija un blīvi augi
  • Inficētu augu vai piesārņotas augsnes ievešana

💊 Kā ārstēt Laputis uz Lietussarga cipere?

TLDR: Ārstējiet Laputis uz Lietussarga cipere ar ātro ārstēšanu (~7 dienas) vai bioloģisko (~14 dienas). Lietussarga cipere ir augsta uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties izsmidziniet skartajos augos ar spēcīgu ūdens strūklu, lai notriektu laputis

2

2. solis

Uzklājiet gatavlietojamo insekticīdo ziepju izsmidzinājumu uz visām redzamajām laputīm

3

3. solis

Noplūciet un iznīciniet stipri inficētos dzinumu galus

4

4. solis

Atkārtojiet ziepju izsmidzināšanu ik pēc 2–3 dienām, līdz laputis ir izzudušas

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Izsmidziniet augus ar spēcīgu ūdens strūklu, lai mehāniski noņemtu laputis

2

2. solis

Uzklājiet insekticīdo ziepju šķīdumu (1 ēdamkarote šķidro ziepju uz 1 litru ūdens)

3

3. solis

Ielaist labvēlīgos kukaiņus, piemēram, mārītes (ēd līdz 50 laputīm dienā) vai zaļās lakstutis

4

4. solis

Uzklājiet nimbeļļas izsmidzinājumu kā dabīgu atbaidītāju un kontroles līdzekli

5

5. solis

Noņemiet stipri inficētos dzinumus un iznīciniet tos

6

6. solis

Regulāri uzraugiet augus un atkārtojiet apstrādi ik pēc 5–7 dienām

🛡️ Kā novērst Laputis uz Lietussarga cipere?

TLDR: Novērsiet Laputis uz Lietussarga cipere ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Regulāri pārbaudiet augus (vismaz divas reizes nedēļā), lai savlaicīgi atklātu invāziju
  • Uzturiet spēcīgus, veselus augus ar atbilstošu apgaismojumu, laistīšanu un barošanu
  • Izvairieties no pārmērīgas mēslošanas, kas veicina maigu augšanu, ko laputis mīl
  • Veicināt dabisku plēsoņu klātbūtni – mārītes, lakstutis un parazitāros apses
  • Jaunus augus karantēnā turiet 1–2 nedēļas pirms ievešanas dārzā
  • Izmantojiet atstarojošo mulču, lai atturētu laputis no nosēšanās
  • Novāciet nezāles, kas var kalpot par laputu dzīves vidi
  • Nodrošiniet labu gaisa cirkulāciju starp augiem

🌱 Kā kopt Lietussarga cipere, lai novērstu Laputis?

💧 Kā laistīt

Uzturiet augsni pastāvīgi mitru vai nedaudz pielietu — šis augs nepanes izžūšanu. Novietojiet podu uz paliktņa, kas piepildīts ar ūdeni. Laistiet dāsni un bieži; ciperēm pārlieku liela laistīšana praktiski nav iespējama.

☀️ Apgaismojums

Dod priekšroku pilnam saules apgaismojumam vai pusēnai. Telpās novietojiet pie gaiša dienvidu vai austrumu puses loga. Izvairieties no intensīvas tiešas pusdienas saules, kas var apdedzināt lapotni.

🪴 Ideālā augsne

Izmantojiet bagātīgu, mitrumu aizturošu augsni ar augstu organisko vielu saturu. Labi noder podu augsnes, kūdras sūnu un perlīta maisījums. Ideālais pH līmenis ir 6,0–7,5. Izvairieties no ātri drenējošiem maisījumiem.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Laputis var nogalināt manu Lietussarga cipere?
Iespējams, ja netiek ārstēts, Laputis var nodarīt ievērojamu kaitējumu Lietussarga cipere. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Lietussarga cipere atveseļosies no Laputis?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 14 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Laputis ir lipīga citiem augiem Lietussarga cipere tuvumā?
Jā, Laputis var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Lietussarga cipere.
Skatīt vairāk: Lietussarga cipere → Skatīt vairāk: Laputis →

Avoti un atsauces