Bloom Download App
Skābais ķirsis
+
Vainaga Tūska

Skābais ķirsis ar Vainaga Tūska? Reta, bet ārstējama

Prunus cerasus

Uzņēmība: Zema Smagums: Augsts Grūtības pakāpe: Vidējs

Vainaga Tūska uz Skābais ķirsis: ko ir svarīgi zināt?

Vainaga Tūska uz Skābais ķirsis (Prunus cerasus) ir bakteriāla stāvoklis ar augsts smagumu. Skābais ķirsis uzņēmība pret šo slimību ir zema. Vainaga tūska ir baktēriju slimība, ko izraisa Agrobacterium tumefaciens un kas skar vairāk nekā 140 augu sugu. Baktērijas ievada DNS augu šūnās, liekot tām nekontrolēti dalīties un veidot lielus audz...

Skābais ķirsis ir vidēja kopšanas augs. Atveseļošanās no Vainaga Tūska ilgst aptuveni 28 dienas ar pareizu ārstēšanu.

Atšķirībā no lielākās daļas augu Skābais ķirsis ir dabiski izturīgs pret Vainaga Tūska. Vislabāk ārstēt ar profilaktiskiem pasākumiem, nevis reaktīvu ārstēšanu.

🔍 Kā Vainaga Tūska izskatās uz Skābais ķirsis?

  • Lieli, raupji, kokaini audzējiem līdzīgi veidojumi (tūskas) stumbru pamatnē
  • Baltas kalusa audu masas saknēs un vainagā
  • Tūskas, kas parādās augsnes virspusē vai nedaudz zem tās
  • Pietūkumi uz stumbriem, zariem, stumbriem vai saknēm tur, kur rodušās brūces
  • Augšanas kavēšanās ierobežotas ūdens un barības vielu plūsmas dēļ
  • Vispārējā auga spara un veselības pasliktināšanās

Kas izraisa Vainaga Tūska uz Skābais ķirsis?

  • Agrobacterium tumefaciens baktēriju infekcija caur brūcēm
  • Fiziski bojājumi stādīšanas, potēšanas vai kultivēšanas laikā
  • Augsnes kukaiņu barošanās, radot iebrukuma brūces
  • Sakņu bojājumi rakšanas vai mehāniskas traumas rezultātā
  • Piesārņotu instrumentu vai inficēta dēstu materiāla izmantošana
  • Baktēriju izdzīvošana augsnē no iepriekš inficētiem augiem

💊 Kā ārstēt Vainaga Tūska uz Skābais ķirsis?

TLDR: Ārstējiet Vainaga Tūska uz Skābais ķirsis ar ātro ārstēšanu (~14 dienas) vai bioloģisko (~28 dienas). Skābais ķirsis ir zema uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Identificējiet un atzīmējiet visas redzamās tūskas uz vainaga un saknēm

2

2. solis

Sausajā sezonā izmantojiet sterilizētu asu nazi vai apgriešanas zāģi tūsku nogriešanai

3

3. solis

Grieziet vismaz 1–2 cm veselīgā koksnes audā ap katru tūsku

4

4. solis

Pilnībā noņemiet visus tūskas audus, neatstājot inficētas atliekas

5

5. solis

Ļaujiet griezuma virsmām žūt atklātā gaisā 24–48 stundas

6

6. solis

Uzklājiet vara bāzes brūču pārsēju uz atklātajām vietām

7

7. solis

Katru nedēļu uzraugiet 4–6 nedēļas, vai nav atkārtotas augšanas

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Rūpīgi pārbaudiet augus pirms iegādes un izvēlieties tikai sertificētu, slimībām brīvu materiālu

2

2. solis

Pirms stādīšanas iegremdējiet kailās saknes vai apstrādājiet podiņu augus ar Agrobacterium radiobacter K-84 (komerciālais produkts: Galltrol)

3

3. solis

Sterilizējiet visus apgriešanas instrumentus ar 70% spirtu vai 10% balinātāja šķīdumu starp katru griezumu

4

4. solis

Augsta riska zonās kā profilaktisku augsnes apstrādi uzklājiet vara oktanoātu

5

5. solis

Sausajā sezonā noņemiet mazās tūskas, griežot veselīgā koksnē, samazinot veselīgu audu noņemšanu

6

6. solis

Pakļaujiet griezuma virsmas gaisam un saulei dabīgai žāvēšanai

🛡️ Kā novērst Vainaga Tūska uz Skābais ķirsis?

TLDR: Novērsiet Vainaga Tūska uz Skābais ķirsis ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Rūpīgi pārbaudiet visu dēstu materiālu un noraidiet augus ar jebkādām tūskām
  • Sterilizējiet visus apgriešanas instrumentus starp augiem, izmantojot 10% balinātāja šķīdumu
  • Izvairieties no augu vainagu un sakņu bojāšanas kultivēšanas laikā
  • Kontrolējiet saknes grauzošos kukaiņus, lai novērstu brūču rašanos
  • Uzlabojiet augsnes drenāžu, lai samazinātu baktēriju aktivitāti
  • Izmantojiet sertificētu, slimībām brīvu stādāmo materiālu
  • Solarizējiet augsni ar caurspīdīgu plastmasas plēvi 4–6 nedēļas pirms stādīšanas
  • Nekavējoties noņemiet un iznīciniet inficētos augus – nekompostējiet tos

🌱 Kā kopt Skābais ķirsis, lai novērstu Vainaga Tūska?

💧 Kā laistīt

Laistiet ik pēc 7 līdz 14 dienām, ļaujot augsnei nedaudz apžūt starp laistīšanas reizēm. Karstā vasaras periodā biežāk uzraugiet augsnes mitrumu. Izvairieties no sakņu pārmērīgas samirkšanas, lai novērstu sakņu puvi.

☀️ Apgaismojums

Nepieciešama pilna saule — vismaz 6 līdz 8 stundas tiešas saules gaismas dienā. Jo vairāk saules, jo lielāka augļu raža. Ideālas ir no stipra vēja pasargātas vietas.

🪴 Ideālā augsne

Dod priekšroku smilšmāla augsnei, kas ir labi drenēta un bagāta ar organisko vielu. Ideālais pH ir no 6,0 līdz 7,5. Katru gadu pievienojiet organisko kompostu, lai uzturētu augsnes auglību.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Vainaga Tūska var nogalināt manu Skābais ķirsis?
Jā, bez ārstēšanas Vainaga Tūska var būt letāla Skābais ķirsis. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Skābais ķirsis atveseļosies no Vainaga Tūska?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 28 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Vainaga Tūska ir lipīga citiem augiem Skābais ķirsis tuvumā?
Jā, Vainaga Tūska var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Skābais ķirsis.
Skatīt vairāk: Skābais ķirsis → Skatīt vairāk: Vainaga Tūska →

Avoti un atsauces