Bloom Download App
Forskaola hipoesta
+
Vates utis

Forskaola hipoesta ar Vates utis: profilakse un ārstēšana

Hypoestes forskaolii

Uzņēmība: Vidēja Smagums: Augsts Grūtības pakāpe: Vidējs

Vates utis uz Forskaola hipoesta: ko ir svarīgi zināt?

Vates utis uz Forskaola hipoesta (Hypoestes forskaolii) ir kaitēkļu stāvoklis ar augsts smagumu. Forskaola hipoesta uzņēmība pret šo slimību ir vidēja. Vates utis ir mazi, mīksta ķermeņa kukaiņi, kas pārklāti ar baltu, vasku saturošu, vates veida materiālu. Tās ir izplatīti mājas augu un āra augu kaitēkļi mērenā klimatā. Šie sulas sūcošie kukaiņi bar...

Forskaola hipoesta ir vidēja kopšanas augs. Atveseļošanās no Vates utis ilgst aptuveni 21 dienas ar pareizu ārstēšanu. Kā iekštelpu augam nodrošiniet labu ventilāciju atveseļošanās atbalstam.

Atšķirībā no sēnīšu slimībām Vates utis uz Forskaola hipoesta ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību.

🔍 Kā Vates utis izskatās uz Forskaola hipoesta?

  • Baltas vates veida masas uz lapām, kātiem vai augļiem
  • Mazi rozā vai balti mīksta ķermeņa kukaiņi (0,1–0,5 cm)
  • Lipīgas medusrasas sekrēcijas uz augu virsmām
  • Melns sodrēju pelējums, kas aug uz medusrasas
  • Lapu dzeltenošana vai novīšana
  • Kavēta vai deformēta augšana
  • Ziedu pumpuru zudums
  • Lapu krišana un defoliācija
  • Pavājināts auga vitalitāte

Kas izraisa Vates utis uz Forskaola hipoesta?

  • Inficētu augu ievešana no dārzniecībām
  • Izplatīšanās no tuvumā esošiem inficētiem augiem
  • Slikta augu veselība un stress
  • Silti, mitri apstākļi veicina vairošanos
  • Dabisko plēsēju trūkums telpās
  • Piesārņoti dārzkopības rīki vai augsne

💊 Kā ārstēt Vates utis uz Forskaola hipoesta?

TLDR: Ārstējiet Vates utis uz Forskaola hipoesta ar ātro ārstēšanu (~11 dienas) vai bioloģisko (~21 dienas). Forskaola hipoesta ir vidēja uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties apsmidziniet redzamās vates utis ar 70% izopropilspirtu, lai tūlītēji tās nogalinātu kontaktā

2

2. solis

Izmantojiet stipru ūdens strūklu, lai atbrīvotos no vates utīm no augu virsmām

3

3. solis

Apgrieziet un iznīciniet stipri inficētās augu daļas noslēgtās maisiņos

4

4. solis

Uzklājiet lietošanai gatavu insekticīdu ziepju aerosolu visās skartajās vietās

5

5. solis

Atkārtojiet spirta apstrādi ik pēc 2–3 dienām vienas nedēļas laikā

6

6. solis

Katru dienu pārbaudiet augu un manuāli noņemiet jaunās vates utis

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Izolējiet skartus augus, lai novērstu izplatīšanos uz veseliem augiem

2

2. solis

Redzamās vates utis noņemiet ar vates kociņiem, kas iemērkti 70% izopropilspirtā

3

3. solis

Apsmidziniet skartās vietas ar neema eļļas šķīdumu (2% koncentrācija), pārklājot visas augu virsmas

4

4. solis

Reizi nedēļā uzklājiet insekticīdu ziepju šķīdumu 3–4 nedēļas

5

5. solis

Ievediet labvēlīgos kukaiņus, piemēram, marītes vai lauvmušas, bioloģiskajai kontrolei

6

6. solis

Katru nedēļu uzraugiet augus un pēc nepieciešamības atkārtojiet ārstēšanu

🛡️ Kā novērst Vates utis uz Forskaola hipoesta?

TLDR: Novērsiet Vates utis uz Forskaola hipoesta ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Jaunos augus turiet karantīnā 2–3 nedēļas, pirms tos tuvina citiem augiem
  • Regulāri pārbaudiet augus, īpaši lapu apakšpuses un kātus
  • Uzturiet augu veselību ar pareizu laistīšanu un uzturu
  • Turiet augus fiziski attālus no inficētiem augiem
  • Dārzkopības rīkus tīriet starp lietošanas reizēm
  • Izvairieties no pārmērīgas laistīšanas un pārmērīgas mēslošanas
  • Nodrošiniet labu gaisa cirkulāciju ap augiem
  • Nekavējoties noņemiet mirušo vai mirstošo augu materiālu

🌱 Kā kopt Forskaola hipoesta, lai novērstu Vates utis?

💧 Kā laistīt

Laistīt ik pēc 7 dienām, ļaujot substrāta augšējai pusei starp laistīšanas reizēm izžūt. Hypoestes forskaolii ir īpaši jutīga pret pārmērīgu laistīšanu; pārmitrinātas saknes ātri noved pie puves. Izvairieties no tiešas lapotnes mitrināšanas, lai novērstu miltrasu. Ziemā samaziniet laistīšanas biežumu līdz reizei 10-14 dienās.

☀️ Apgaismojums

Novietot vietā ar spilgtu, netiešu gaismu, ideālā gadījumā mazāk nekā 1 metra attālumā no loga, kas vērsts uz ziemeļiem vai austrumiem. Augs panes maigu rīta sauli, taču tieša pēcpusdienas saule var apdedzināt lapas. Vāja apgaismojuma apstākļos augšana palēninās un augs var zaudēt lapas. Tumšās telpās var izmantot augu audzēšanas lampas.

🪴 Ideālā augsne

Izmantot porainu un labi drenētu substrātu, kas bagāts ar organiskajām vielām. Optimāls ir telpaugu augsnes maisījums ar perlītu vai rupjām smiltīm attiecībā 2:1. Ideālais augsnes pH ir starp 6,0 un 7,0. Izvairieties no sablīvētiem vai mālainiem substrātiem, kas aiztur lieko mitrumu, jo tie veicina sakņu puvi.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Vates utis var nogalināt manu Forskaola hipoesta?
Jā, bez ārstēšanas Vates utis var būt letāla Forskaola hipoesta. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Forskaola hipoesta atveseļosies no Vates utis?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 21 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Vates utis ir lipīga citiem augiem Forskaola hipoesta tuvumā?
Jā, Vates utis var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Forskaola hipoesta.
Skatīt vairāk: Forskaola hipoesta → Skatīt vairāk: Vates utis →

Avoti un atsauces