Bloom
Filodendrs 'Prince of Orange'
+
Vates utis

Filodendrs 'Prince of Orange' ar Vates utis: profilakse un ārstēšana

Philodendron 'Prince of Orange'

Uzņēmība: Vidēja Smagums: Augsts Grūtības pakāpe: Viegls

Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange': ko ir svarīgi zināt?

Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange' (Philodendron 'Prince of Orange') ir kaitēkļu stāvoklis ar augsts smagumu. Filodendrs 'Prince of Orange' uzņēmība pret šo slimību ir vidēja. Vates utis ir mazi, mīksta ķermeņa kukaiņi, kas pārklāti ar baltu, vasku saturošu, vates veida materiālu. Tās ir izplatīti mājas augu un āra augu kaitēkļi mērenā klimatā. Šie sulas sūcošie kukaiņi bar...

Filodendrs 'Prince of Orange' ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Vates utis ilgst aptuveni 21 dienas ar pareizu ārstēšanu. Kā iekštelpu augam nodrošiniet labu ventilāciju atveseļošanās atbalstam.

Atšķirībā no sēnīšu slimībām Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange' ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību. Bez piesardzības pasākumiem Vates utis ķīmiskā ārstēšana var kaitēt mājdzīvniekiem. Izmantojiet organiskās metodes Filodendrs 'Prince of Orange' mājdzīvniekus saturošās mājsaimniecībās.

🔍 Kā Vates utis izskatās uz Filodendrs 'Prince of Orange'?

  • Baltas vates veida masas uz lapām, kātiem vai augļiem
  • Mazi rozā vai balti mīksta ķermeņa kukaiņi (0,1–0,5 cm)
  • Lipīgas medusrasas sekrēcijas uz augu virsmām
  • Melns sodrēju pelējums, kas aug uz medusrasas
  • Lapu dzeltenošana vai novīšana
  • Kavēta vai deformēta augšana
  • Ziedu pumpuru zudums
  • Lapu krišana un defoliācija
  • Pavājināts auga vitalitāte

Kas izraisa Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange'?

  • Inficētu augu ievešana no dārzniecībām
  • Izplatīšanās no tuvumā esošiem inficētiem augiem
  • Slikta augu veselība un stress
  • Silti, mitri apstākļi veicina vairošanos
  • Dabisko plēsēju trūkums telpās
  • Piesārņoti dārzkopības rīki vai augsne

💊 Kā ārstēt Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange'?

TLDR: Ārstējiet Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange' ar ātro ārstēšanu (~11 dienas) vai bioloģisko (~21 dienas). Filodendrs 'Prince of Orange' ir vidēja uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties apsmidziniet redzamās vates utis ar 70% izopropilspirtu, lai tūlītēji tās nogalinātu kontaktā

2

2. solis

Izmantojiet stipru ūdens strūklu, lai atbrīvotos no vates utīm no augu virsmām

3

3. solis

Apgrieziet un iznīciniet stipri inficētās augu daļas noslēgtās maisiņos

4

4. solis

Uzklājiet lietošanai gatavu insekticīdu ziepju aerosolu visās skartajās vietās

5

5. solis

Atkārtojiet spirta apstrādi ik pēc 2–3 dienām vienas nedēļas laikā

6

6. solis

Katru dienu pārbaudiet augu un manuāli noņemiet jaunās vates utis

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Izolējiet skartus augus, lai novērstu izplatīšanos uz veseliem augiem

2

2. solis

Redzamās vates utis noņemiet ar vates kociņiem, kas iemērkti 70% izopropilspirtā

3

3. solis

Apsmidziniet skartās vietas ar neema eļļas šķīdumu (2% koncentrācija), pārklājot visas augu virsmas

4

4. solis

Reizi nedēļā uzklājiet insekticīdu ziepju šķīdumu 3–4 nedēļas

5

5. solis

Ievediet labvēlīgos kukaiņus, piemēram, marītes vai lauvmušas, bioloģiskajai kontrolei

6

6. solis

Katru nedēļu uzraugiet augus un pēc nepieciešamības atkārtojiet ārstēšanu

🛡️ Kā novērst Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange'?

TLDR: Novērsiet Vates utis uz Filodendrs 'Prince of Orange' ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Jaunos augus turiet karantīnā 2–3 nedēļas, pirms tos tuvina citiem augiem
  • Regulāri pārbaudiet augus, īpaši lapu apakšpuses un kātus
  • Uzturiet augu veselību ar pareizu laistīšanu un uzturu
  • Turiet augus fiziski attālus no inficētiem augiem
  • Dārzkopības rīkus tīriet starp lietošanas reizēm
  • Izvairieties no pārmērīgas laistīšanas un pārmērīgas mēslošanas
  • Nodrošiniet labu gaisa cirkulāciju ap augiem
  • Nekavējoties noņemiet mirušo vai mirstošo augu materiālu

🌱 Kā kopt Filodendrs 'Prince of Orange', lai novērstu Vates utis?

💧 Kā laistīt

Rūpīgi salaistiet augu, kad augsnes pirmie 2-5 cm ir sausi, un ļaujiet liekajam ūdenim pilnībā notecēt — pārlieku mitra augsne ir galvenais sakņu puves cēlonis šai sugai.

☀️ Apgaismojums

Novietojiet to vietā, kur lielāko dienas daļu ir spilgta, netieša gaisma, pāris metru attālumā no austrumu vai rietumu puses loga. Tieša pusdienas saule apdedzina lapas, savukārt vājš apgaismojums liek jauno lapu oranžajam tonim izbalēt.

🪴 Ideālā augsne

Izmantojiet vieglu un labi drenējošu ārumu augu substrātu uz kūdras bāzes, kas papildināts ar perlītu vai orhideju mizu, lai jutīgās gaisa saknes neatrastos stāvošā ūdenī.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Vates utis var nogalināt manu Filodendrs 'Prince of Orange'?
Jā, bez ārstēšanas Vates utis var būt letāla Filodendrs 'Prince of Orange'. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Filodendrs 'Prince of Orange' atveseļosies no Vates utis?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 21 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Vates utis ir lipīga citiem augiem Filodendrs 'Prince of Orange' tuvumā?
Jā, Vates utis var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Filodendrs 'Prince of Orange'.
Skatīt vairāk: Filodendrs 'Prince of Orange' → Skatīt vairāk: Vates utis →

Avoti un atsauces