Bloom Download App
Kongo filodendrs
+
Vates utis

Kongo filodendrs ar Vates utis: profilakse un ārstēšana

Philodendron tatei

Uzņēmība: Vidēja Smagums: Augsts Grūtības pakāpe: Vidējs

Vates utis uz Kongo filodendrs: ko ir svarīgi zināt?

Vates utis uz Kongo filodendrs (Philodendron tatei) ir kaitēkļu stāvoklis ar augsts smagumu. Kongo filodendrs uzņēmība pret šo slimību ir vidēja. Vates utis ir mazi, mīksta ķermeņa kukaiņi, kas pārklāti ar baltu, vasku saturošu, vates veida materiālu. Tās ir izplatīti mājas augu un āra augu kaitēkļi mērenā klimatā. Šie sulas sūcošie kukaiņi bar...

Kongo filodendrs ir vidēja kopšanas augs. Atveseļošanās no Vates utis ilgst aptuveni 21 dienas ar pareizu ārstēšanu. Kā iekštelpu augam nodrošiniet labu ventilāciju atveseļošanās atbalstam.

Atšķirībā no sēnīšu slimībām Vates utis uz Kongo filodendrs ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību. Bez piesardzības pasākumiem Vates utis ķīmiskā ārstēšana var kaitēt mājdzīvniekiem. Izmantojiet organiskās metodes Kongo filodendrs mājdzīvniekus saturošās mājsaimniecībās.

🔍 Kā Vates utis izskatās uz Kongo filodendrs?

  • Baltas vates veida masas uz lapām, kātiem vai augļiem
  • Mazi rozā vai balti mīksta ķermeņa kukaiņi (0,1–0,5 cm)
  • Lipīgas medusrasas sekrēcijas uz augu virsmām
  • Melns sodrēju pelējums, kas aug uz medusrasas
  • Lapu dzeltenošana vai novīšana
  • Kavēta vai deformēta augšana
  • Ziedu pumpuru zudums
  • Lapu krišana un defoliācija
  • Pavājināts auga vitalitāte

Kas izraisa Vates utis uz Kongo filodendrs?

  • Inficētu augu ievešana no dārzniecībām
  • Izplatīšanās no tuvumā esošiem inficētiem augiem
  • Slikta augu veselība un stress
  • Silti, mitri apstākļi veicina vairošanos
  • Dabisko plēsēju trūkums telpās
  • Piesārņoti dārzkopības rīki vai augsne

💊 Kā ārstēt Vates utis uz Kongo filodendrs?

TLDR: Ārstējiet Vates utis uz Kongo filodendrs ar ātro ārstēšanu (~11 dienas) vai bioloģisko (~21 dienas). Kongo filodendrs ir vidēja uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties apsmidziniet redzamās vates utis ar 70% izopropilspirtu, lai tūlītēji tās nogalinātu kontaktā

2

2. solis

Izmantojiet stipru ūdens strūklu, lai atbrīvotos no vates utīm no augu virsmām

3

3. solis

Apgrieziet un iznīciniet stipri inficētās augu daļas noslēgtās maisiņos

4

4. solis

Uzklājiet lietošanai gatavu insekticīdu ziepju aerosolu visās skartajās vietās

5

5. solis

Atkārtojiet spirta apstrādi ik pēc 2–3 dienām vienas nedēļas laikā

6

6. solis

Katru dienu pārbaudiet augu un manuāli noņemiet jaunās vates utis

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Izolējiet skartus augus, lai novērstu izplatīšanos uz veseliem augiem

2

2. solis

Redzamās vates utis noņemiet ar vates kociņiem, kas iemērkti 70% izopropilspirtā

3

3. solis

Apsmidziniet skartās vietas ar neema eļļas šķīdumu (2% koncentrācija), pārklājot visas augu virsmas

4

4. solis

Reizi nedēļā uzklājiet insekticīdu ziepju šķīdumu 3–4 nedēļas

5

5. solis

Ievediet labvēlīgos kukaiņus, piemēram, marītes vai lauvmušas, bioloģiskajai kontrolei

6

6. solis

Katru nedēļu uzraugiet augus un pēc nepieciešamības atkārtojiet ārstēšanu

🛡️ Kā novērst Vates utis uz Kongo filodendrs?

TLDR: Novērsiet Vates utis uz Kongo filodendrs ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Jaunos augus turiet karantīnā 2–3 nedēļas, pirms tos tuvina citiem augiem
  • Regulāri pārbaudiet augus, īpaši lapu apakšpuses un kātus
  • Uzturiet augu veselību ar pareizu laistīšanu un uzturu
  • Turiet augus fiziski attālus no inficētiem augiem
  • Dārzkopības rīkus tīriet starp lietošanas reizēm
  • Izvairieties no pārmērīgas laistīšanas un pārmērīgas mēslošanas
  • Nodrošiniet labu gaisa cirkulāciju ap augiem
  • Nekavējoties noņemiet mirušo vai mirstošo augu materiālu

🌱 Kā kopt Kongo filodendrs, lai novērstu Vates utis?

💧 Kā laistīt

Laistiet, kad substrāta virskārtas 2 cm uz tausti ir sausi. Izvairieties no pārmērīgas mitrināšanas, jo sakņu puve ir lielākais risks. Rudenī un ziemā laistīšanu samaziniet.

☀️ Apgaismojums

Dod priekšroku spilgtai, izkliedētai gaismai 3 līdz 4 stundas dienā. Izvairieties no tiešiem saules stariem, kas var apdedzināt lapas. Pielāgojas vidējam apgaismojumam, taču augšana būs lēnāka.

🪴 Ideālā augsne

Izmantojiet ar organiskajām vielām bagātu, labi drenētu un aerētu substrātu. Telpaugu augsnes maisījums ar perlītu vai rupjām smiltīm nodrošinās atbilstošu drenāžu.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Vates utis var nogalināt manu Kongo filodendrs?
Jā, bez ārstēšanas Vates utis var būt letāla Kongo filodendrs. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Kongo filodendrs atveseļosies no Vates utis?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 21 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Vates utis ir lipīga citiem augiem Kongo filodendrs tuvumā?
Jā, Vates utis var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Kongo filodendrs.
Skatīt vairāk: Kongo filodendrs → Skatīt vairāk: Vates utis →

Avoti un atsauces