Bloom Download App
Ūdenspipars
+
Sārtā Miltrasa

Ūdenspipars ar Sārtā Miltrasa: profilakse un ārstēšana

Persicaria

Uzņēmība: Vidēja Smagums: Vidējs Grūtības pakāpe: Viegls

Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars: ko ir svarīgi zināt?

Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars (Persicaria) ir sēnīšu stāvoklis ar vidējs smagumu. Ūdenspipars uzņēmība pret šo slimību ir vidēja. Sārtā miltrasa ir izplatīta sēnīšu slimība, ko izraisa dažādas sēnīšu sugas, tostarp Erysiphe, Podosphaera, Oïdium un Leveillula. Tā skar vairāk nekā 10 000 augu sugu visā pasaulē. Slimība uzplaukst s...

Ūdenspipars ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Sārtā Miltrasa ilgst aptuveni 28 dienas ar pareizu ārstēšanu.

Atšķirībā no bakteriālām infekcijām Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars var pārvaldīt ar organiskajiem fungicīdiem.

🔍 Kā Sārtā Miltrasa izskatās uz Ūdenspipars?

  • Balti līdz pelēki pulverveida plankumi uz lapām, stublājiem un pumpuriem
  • Miltam līdzīgs pārklājums uz augu virsmām
  • Purpursarkana līdz sarkana iekrāsošanās ap inficētajām vietām
  • Deformētas vai savītušas jaunas lapas
  • Agrīna vīšana un lapu brūnēšana
  • Samazināta auga augšana un ziedēšana
  • Lapu satīšanās un dzinumu ievīšanās
  • Kraupjam līdzīgas čūlas smagās infestācijas gadījumā

Kas izraisa Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars?

  • Sēnīšu sporas, ko vējš pārnēsā no inficētiem augiem
  • Silta temperatūra (15–27°C)
  • Augsts relatīvais gaisa mitrums ap augiem
  • Slikta gaisa cirkulācija un ēnainas vietas
  • Pārmērīga mēslošana, kas padara augus uzņēmīgākus
  • Sporas, kas pārziemo uz kultūraugu atliekām un nezālēm

💊 Kā ārstēt Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars?

TLDR: Ārstējiet Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars ar ātro ārstēšanu (~14 dienas) vai bioloģisko (~28 dienas). Ūdenspipars ir vidēja uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

Noņemiet stipri inficētās vietas

Nogriežiet visas stipri inficētās auga daļas. Pareizi iznīciniet tālu no dārza.

2

Uzklājiet kālija bikarbonātu

Sajauciet saskaņā ar produkta norādījumiem. Rūpīgi izsmidziniet, pārklājot visas auga virsmas. Valkājiet aizsargcimdus.

3

Otrā apstrāde

Atkārtoti uzklājiet kālija bikarbonāta fungicīdu pēc 3 dienām, lai uzlabotu efektivitāti.

4

Pārslēdzieties uz sēra izsmidzinātāju

Uzklājiet sēra bāzes fungicīdu. Izvairieties to lietot temperatūrā virs 27°C, lai novērstu auga bojājumus.

5

Turpiniet sēra apstrādi

Uzklājiet otro sēra apstrādi. Uzraugiet ievērojamus auga veselības uzlabojumus.

6

Pēdējā apstrāde un novērtēšana

Uzklājiet pēdējo apstrādi. Slimībai vajadzētu būt kontrolē. Uzraugiet katru nedēļu, vai neparādās atkārtota infestācija.

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

Noņemiet inficētās daļas

Ar sterilizētiem dārza šķērēm nogriežiet visas lapas, stublājus un pumpurus, kas uzrāda baltu pulverveida pārklājumu. Ievietojiet atkritumos, nevis komposta kaudzē.

2

Sagatavojiet organisku šķīdumu

Sajauciet 1 ēdamkaroti kālija bikarbonāta (vai cepamās sodas) ar ½ tējkaroti kastīlijas ziepes 4 litros ūdens. Labi sakratiet.

3

Veiciet pirmo apstrādi

Rūpīgi izsmidziniet šķīdumu uz visām lapu virsmām (no augšas un apakšas), stublājiem un apkārtējiem augiem. Uzklājiet agri no rīta vai vakarā.

4

Iknedēļas apstrāde – 1. nedēļa

Sagatavojiet svaigu šķīdumu un atkārtoti izsmidziniet visas auga virsmas. Pārbaudiet, vai nav jaunu infestāciju, un noņemiet skartās daļas.

5

Iknedēļas apstrāde – 2. nedēļa

Turpiniet iknedēļas izsmidzināšanu. Uzraugiet auga reakciju un, ja nepieciešams, pielāgojiet atstatumu labākai gaisa cirkulācijai.

6

Iknedēļas apstrāde – 3. nedēļa

Uzklājiet ceturto apstrādi. Līdz šim brīdim slimībai vajadzētu būt ievērojami mazinājušies.

7

Pēdējā apstrāde un novērtēšana

Uzklājiet pēdējo apstrādi. Novērtējiet efektivitāti. Ja infestācija turpinās, apsveriet ķīmiskās iespējas vai turpiniet iknedēļas apstrādi vēl 2 nedēļas.

🛡️ Kā novērst Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars?

TLDR: Novērsiet Sārtā Miltrasa uz Ūdenspipars ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Izvēlieties augu šķirnes, kas izturīgas pret sārto miltrasu
  • Uzturiet pietiekamu atstatumu starp augiem gaisa cirkulācijas nodrošināšanai
  • Nodrošiniet, lai augi saņem pietiekami daudz saules gaismas
  • Izvairieties no pārmērīgas mēslošanas ar slāpekļa bagātiem mēslošanas līdzekļiem
  • Nekavējoties noņemiet inficētos augu atlikumus
  • Laistiet lapas ar ūdeni no rīta, lai noskalotu sporas
  • Retiniet blīvu augu augšanu, lai uzlabotu gaisa cirkulāciju
  • Turiet augus pietiekamā attālumā no konstrukcijām

🌱 Kā kopt Ūdenspipars, lai novērstu Sārtā Miltrasa?

💧 Kā laistīt

Uzturiet augsni vienmērīgi mitru, laistot ik pēc 5 dienām vai ikreiz, kad virsējie 3 cm augsnes ir sausi. Izvairieties no ilgstoša stāvoša ūdens, kas veicina sakņu puvi. Karstuma periodos palieliniet laistīšanas biežumu.

☀️ Apgaismojums

Pilna saule (6+ stundas dienā) nodrošina bagātīgāku ziedēšanu un, šķirnēm ar krāsainu lapotni, pastiprina rakstus. Karstā klimatā augs panes un pat novērtē pusēnu dienas karstākajā laikā.

🪴 Ideālā augsne

Dod priekšroku mālsmilts augsnei (smilšmālam), kas bagāta ar organiskajām vielām un labi aiztur mitrumu. Pieļaujamais augsnes pH ir no 5,5 līdz 7,5. Stādot iestrādājiet organisko kompostu, lai uzlabotu struktūru un auglību.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Sārtā Miltrasa var nogalināt manu Ūdenspipars?
Iespējams, ja netiek ārstēts, Sārtā Miltrasa var nodarīt ievērojamu kaitējumu Ūdenspipars. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Ūdenspipars atveseļosies no Sārtā Miltrasa?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 28 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Sārtā Miltrasa ir lipīga citiem augiem Ūdenspipars tuvumā?
Jā, Sārtā Miltrasa var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Ūdenspipars.
Skatīt vairāk: Ūdenspipars → Skatīt vairāk: Sārtā Miltrasa →

Avoti un atsauces