Bloom Download App
Sveķene
+
Sārtā Miltrasa

Sveķene pakļauts Sārtā Miltrasa: kā aizsargāt

Silene

Uzņēmība: Augsta Smagums: Vidējs Grūtības pakāpe: Viegls

Sārtā Miltrasa uz Sveķene: ko ir svarīgi zināt?

Sārtā Miltrasa uz Sveķene (Silene) ir sēnīšu stāvoklis ar vidējs smagumu. Sveķene uzņēmība pret šo slimību ir augsta. Sārtā miltrasa ir izplatīta sēnīšu slimība, ko izraisa dažādas sēnīšu sugas, tostarp Erysiphe, Podosphaera, Oïdium un Leveillula. Tā skar vairāk nekā 10 000 augu sugu visā pasaulē. Slimība uzplaukst s...

Sveķene ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Sārtā Miltrasa ilgst aptuveni 28 dienas ar pareizu ārstēšanu.

Sveķene ir ļoti uzņēmīgs pret Sārtā Miltrasa, atšķirībā no lielākās daļas augu tajā pašā ģimenē. Bez agrīnas iejaukšanās atveseļošanās ilgst 42 dienas 28 dienu vietā. Atšķirībā no bakteriālām infekcijām Sārtā Miltrasa uz Sveķene var pārvaldīt ar organiskajiem fungicīdiem.

🔍 Kā Sārtā Miltrasa izskatās uz Sveķene?

  • Balti līdz pelēki pulverveida plankumi uz lapām, stublājiem un pumpuriem
  • Miltam līdzīgs pārklājums uz augu virsmām
  • Purpursarkana līdz sarkana iekrāsošanās ap inficētajām vietām
  • Deformētas vai savītušas jaunas lapas
  • Agrīna vīšana un lapu brūnēšana
  • Samazināta auga augšana un ziedēšana
  • Lapu satīšanās un dzinumu ievīšanās
  • Kraupjam līdzīgas čūlas smagās infestācijas gadījumā

Kas izraisa Sārtā Miltrasa uz Sveķene?

  • Sēnīšu sporas, ko vējš pārnēsā no inficētiem augiem
  • Silta temperatūra (15–27°C)
  • Augsts relatīvais gaisa mitrums ap augiem
  • Slikta gaisa cirkulācija un ēnainas vietas
  • Pārmērīga mēslošana, kas padara augus uzņēmīgākus
  • Sporas, kas pārziemo uz kultūraugu atliekām un nezālēm

💊 Kā ārstēt Sārtā Miltrasa uz Sveķene?

TLDR: Ārstējiet Sārtā Miltrasa uz Sveķene ar ātro ārstēšanu (~14 dienas) vai bioloģisko (~28 dienas). Sveķene ir augsta uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

Noņemiet stipri inficētās vietas

Nogriežiet visas stipri inficētās auga daļas. Pareizi iznīciniet tālu no dārza.

2

Uzklājiet kālija bikarbonātu

Sajauciet saskaņā ar produkta norādījumiem. Rūpīgi izsmidziniet, pārklājot visas auga virsmas. Valkājiet aizsargcimdus.

3

Otrā apstrāde

Atkārtoti uzklājiet kālija bikarbonāta fungicīdu pēc 3 dienām, lai uzlabotu efektivitāti.

4

Pārslēdzieties uz sēra izsmidzinātāju

Uzklājiet sēra bāzes fungicīdu. Izvairieties to lietot temperatūrā virs 27°C, lai novērstu auga bojājumus.

5

Turpiniet sēra apstrādi

Uzklājiet otro sēra apstrādi. Uzraugiet ievērojamus auga veselības uzlabojumus.

6

Pēdējā apstrāde un novērtēšana

Uzklājiet pēdējo apstrādi. Slimībai vajadzētu būt kontrolē. Uzraugiet katru nedēļu, vai neparādās atkārtota infestācija.

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

Noņemiet inficētās daļas

Ar sterilizētiem dārza šķērēm nogriežiet visas lapas, stublājus un pumpurus, kas uzrāda baltu pulverveida pārklājumu. Ievietojiet atkritumos, nevis komposta kaudzē.

2

Sagatavojiet organisku šķīdumu

Sajauciet 1 ēdamkaroti kālija bikarbonāta (vai cepamās sodas) ar ½ tējkaroti kastīlijas ziepes 4 litros ūdens. Labi sakratiet.

3

Veiciet pirmo apstrādi

Rūpīgi izsmidziniet šķīdumu uz visām lapu virsmām (no augšas un apakšas), stublājiem un apkārtējiem augiem. Uzklājiet agri no rīta vai vakarā.

4

Iknedēļas apstrāde – 1. nedēļa

Sagatavojiet svaigu šķīdumu un atkārtoti izsmidziniet visas auga virsmas. Pārbaudiet, vai nav jaunu infestāciju, un noņemiet skartās daļas.

5

Iknedēļas apstrāde – 2. nedēļa

Turpiniet iknedēļas izsmidzināšanu. Uzraugiet auga reakciju un, ja nepieciešams, pielāgojiet atstatumu labākai gaisa cirkulācijai.

6

Iknedēļas apstrāde – 3. nedēļa

Uzklājiet ceturto apstrādi. Līdz šim brīdim slimībai vajadzētu būt ievērojami mazinājušies.

7

Pēdējā apstrāde un novērtēšana

Uzklājiet pēdējo apstrādi. Novērtējiet efektivitāti. Ja infestācija turpinās, apsveriet ķīmiskās iespējas vai turpiniet iknedēļas apstrādi vēl 2 nedēļas.

🛡️ Kā novērst Sārtā Miltrasa uz Sveķene?

TLDR: Novērsiet Sārtā Miltrasa uz Sveķene ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Izvēlieties augu šķirnes, kas izturīgas pret sārto miltrasu
  • Uzturiet pietiekamu atstatumu starp augiem gaisa cirkulācijas nodrošināšanai
  • Nodrošiniet, lai augi saņem pietiekami daudz saules gaismas
  • Izvairieties no pārmērīgas mēslošanas ar slāpekļa bagātiem mēslošanas līdzekļiem
  • Nekavējoties noņemiet inficētos augu atlikumus
  • Laistiet lapas ar ūdeni no rīta, lai noskalotu sporas
  • Retiniet blīvu augu augšanu, lai uzlabotu gaisa cirkulāciju
  • Turiet augus pietiekamā attālumā no konstrukcijām

🌱 Kā kopt Sveķene, lai novērstu Sārtā Miltrasa?

💧 Kā laistīt

Laistiet mēreni ik pēc 7–10 dienām, nodrošinot, ka augsne ir mitra, bet nekad nav pārmitra. Nostiprinājušies augi ir sausumizturīgi. Izvairieties no laistīšanas no augšas, lai samazinātu sēnīšu slimību risku.

☀️ Apgaismojums

Dod priekšroku pilnai saulei vai pusēnai — vismaz 4–6 stundas tiešas saules gaismas dienā. Karstā klimatā pēcpusdienas ēna novērš karstuma stresu un pagarina ziedēšanas laiku.

🪴 Ideālā augsne

Stādiet labi drenētā augsnē, kas bagātināta ar organiskajām vielām. Ideāli piemērots ir smilšmāls vai mālsmilts. Izvairieties no smaga māla, kas aiztur mitrumu. Pieļaujamais pH līmenis: 5,5–7,5.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Sārtā Miltrasa var nogalināt manu Sveķene?
Iespējams, ja netiek ārstēts, Sārtā Miltrasa var nodarīt ievērojamu kaitējumu Sveķene. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Sveķene atveseļosies no Sārtā Miltrasa?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 28 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Sārtā Miltrasa ir lipīga citiem augiem Sveķene tuvumā?
Jā, Sārtā Miltrasa var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Sveķene.
Skatīt vairāk: Sveķene → Skatīt vairāk: Sārtā Miltrasa →

Avoti un atsauces