Bloom Download App
Lielā deviņvīru spēks
+
Sakņu puве

Lielā deviņvīru spēks ar Sakņu puве? Reta, bet ārstējama

Verbascum thapsus

Uzņēmība: Zema Smagums: Augsts Grūtības pakāpe: Viegls

Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks: ko ir svarīgi zināt?

Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks (Verbascum thapsus) ir sēnīšu stāvoklis ar augsts smagumu. Lielā deviņvīru spēks uzņēmība pret šo slimību ir zema. Sakņu puve ir nopietna sēnīšu slimība, kas ietekmē augu sakņu sistēmu, izraisot to sabrukšanu un bojāeju. To galvenokārt izraisa pārmērīga laistīšana, slikta drenāža vai augsnes sēnītes, piemēram, Pyt...

Lielā deviņvīru spēks ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Sakņu puве ilgst aptuveni 21 dienas ar pareizu ārstēšanu.

Atšķirībā no lielākās daļas augu Lielā deviņvīru spēks ir dabiski izturīgs pret Sakņu puве. Vislabāk ārstēt ar profilaktiskiem pasākumiem, nevis reaktīvu ārstēšanu. Atšķirībā no bakteriālām infekcijām Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks var pārvaldīt ar organiskajiem fungicīdiem.

🔍 Kā Sakņu puве izskatās uz Lielā deviņvīru spēks?

  • Lapas vīst, neraugoties uz mitru augsni
  • Lapu dzeltēšana vai brūnēšana
  • Aizkavēta augšana un vājš vitalitāte
  • Mīkstas, putrainas, tumši brūnas vai melnas saknes
  • Nepatīkama, pūšanas smaka no sakņu zonas
  • Lapas priekšlaicīgi nokrīt
  • Augu viegli var izvilkt no augsnes
  • Stumbra pamatne izskatās mīksta un mainījusi krāsu

Kas izraisa Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks?

  • Pārmērīga laistīšana un pārmitrināta augsne
  • Slikta drenāža podos vai augsnē
  • Augsnes sēnītes (Pythium, Phytophthora, Rhizoctonia, Fusarium)
  • Saspiesta augsne, kas kavē skābekļa plūsmu
  • Inficētas podaugsnes atkārtota izmantošana
  • Dārza augsnes izmantošana sterila podaugsnes maisījuma vietā
  • Podi bez drenāžas atverēm

💊 Kā ārstēt Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks?

TLDR: Ārstējiet Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks ar ātro ārstēšanu (~14 dienas) vai bioloģisko (~21 dienas). Lielā deviņvīru spēks ir zema uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

Ārkārtas izņemšana no poda

Nekavējoties izņemiet augu no mitras augsnes. Ātrums ir izšķirošs.

2

Sakņu skalošana

Skalojiet saknes zem remdens tekošā ūdens, lai noņemtu visu augsni.

3

Agresīva apgriešana

Bez vilcināšanās nogrieziet VISAS skartās saknes. Labāk pārgriezt pārāk daudz, nekā atstāt inficētus audus.

4

Peroksīda apstrāde

Apstrādājiet saknes ar 3% ūdeņraža peroksīda šķīdumu, izsmidzinot vai iegremdējot. Tas nogalina patogēnus un oksigenē audus.

5

Ātrā žāvēšana

Nosusiniet saknes ar papīra dvieļiem un ļaujiet žūt gaisā 30–60 minūtes.

6

Ātrā pārstādīšana

Pārstādiet pilnīgi sausā, svaigā podaugsnes maisījumā. Nelaisiet 3–5 dienas.

7

Stresa mazināšana

Novietojiet spilgtā netiešā gaismā, prom no tiešas saules gaismas. Ievērojami samaziniet laistīšanas biežumu.

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

Izņemšana un novērtēšana

Uzmanīgi izņemiet augu no poda un uzmanīgi nomazgājiet visu augsni no saknēm. Novērtējiet sakņu bojājuma apmēru.

2

Skarto sakņu apgriešana

Ar sterilām šķērēm nogrieziet visas mīkstās, putrainas, brūnās vai melnās saknes. Grieziet atpakaļ līdz veseliem baltiem audiem.

3

Kanēļa uzklāšana

Bagātīgi pārbēriet visas griezuma virsmas ar kanēļa pulveri, lai novērstu sēnīšu atkārtotu augšanu.

4

Kumelīšu mērcēšanas šķīduma sagatavošana

Uzvāriet stipru kumelīšu tēju un ļaujiet tai atdzist. Mērcējiet atlikušās saknes 15–20 minūtes.

5

Sakņu žāvēšana gaisā

Ļaujiet saknēm žūt gaisā 2–4 stundas ēnainā vietā ar labu gaisa cirkulāciju.

6

Jauna trauka sagatavošana

Notīriet podu ar atšķaidītu etiķi, kārtīgi noskalojiet un piepildiet ar svaigu sterilu podaugsnes maisījumu.

7

Uzmanīga pārstādīšana

Stādiet jaunajā augsnē, nodrošinot, ka sakņu kakls atrodas pareizajā dziļumā.

8

Sākotnējā laistīšana

Viegli laistiet ar atšķaidīta nīmas eļļas šķīdumu (1 tējkarote uz 1 litru ūdens).

9

Atveseļošanās uzraudzība

Turiet augsni lielākoties sausu 1–2 nedēļas. Laistiet tikai tad, kad augšējie 5 cm ir pilnīgi sausi.

🛡️ Kā novērst Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks?

TLDR: Novērsiet Sakņu puве uz Lielā deviņvīru spēks ar 8 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Vienmēr izmantojiet podus ar drenāžas atverēm
  • Izmantojiet labi caurlaidīgu, pasterizētu podaugsnes maisījumu
  • Ļaujiet augsnei izžūt starp laistīšanas reizēm
  • Pārbaudiet augsnes mitrumu pirms laistīšanas
  • Nekad neļaujiet augiem stāvēt stāvošā ūdenī
  • Dezinficējiet instrumentus un podus starp lietošanas reizēm
  • Izvairieties no pārmērīgas laistīšanas, īpaši ziemā
  • Nodrošiniet pietiekamu gaisa cirkulāciju ap augiem

🌱 Kā kopt Lielā deviņvīru spēks, lai novērstu Sakņu puве?

💧 Kā laistīt

Laistiet reti un tikai ilgstošu sausuma periodu laikā. Ļaujiet augsnei pilnībā izžūt starp laistīšanas reizēm. Lielā deviņvīru spēks ir ārkārtīgi sausumizturīgs un var izturēt sausumu nedēļām ilgi. Izvairieties no ūdens stāvēšanas pie saknēm, jo tas var izraisīt puvi.

☀️ Apgaismojums

Augam nepieciešama pilna saule – vismaz 6 stundas tiešas saules gaismas dienā. Tas neaugs ēnā un jānovieto dārza saulainākajā vietā. Nepieciešama āra novietošana un nav piemērots kā telpaugs.

🪴 Ideālā augsne

Dod priekšroku nabadzīgai, labi drenētai augsnei – smiltis, grants vai kaļķaina augsne ir ideāla. Izvairieties no barības vielām bagātas, smagas vai mitras augsnes, jo tas izraisa vājus stublājus un palielina puves risku. pH tolerance: no 5,5 līdz 8,0. Uzlabota drenāža ar granti vai smiltīm ir labvēlīga smagās augsnēs.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Sakņu puве var nogalināt manu Lielā deviņvīru spēks?
Jā, bez ārstēšanas Sakņu puве var būt letāla Lielā deviņvīru spēks. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Lielā deviņvīru spēks atveseļosies no Sakņu puве?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 21 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Sakņu puве ir lipīga citiem augiem Lielā deviņvīru spēks tuvumā?
Jā, Sakņu puве var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Lielā deviņvīru spēks.
Skatīt vairāk: Lielā deviņvīru spēks → Skatīt vairāk: Sakņu puве →

Avoti un atsauces