Bloom Download App
Mežābele
+
Bruņutis (Vairoga blaktis)

Mežābele ar Bruņutis (Vairoga blaktis)? Reta, bet ārstējama

Malus sylvestris

Uzņēmība: Zema Smagums: Vidējs Grūtības pakāpe: Viegls

Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele: ko ir svarīgi zināt?

Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele (Malus sylvestris) ir kaitēkļu stāvoklis ar vidējs smagumu. Mežābele uzņēmība pret šo slimību ir zema. Bruņutis ir mazi sulas sūcēji – kaitēkļi, kas uz augu kātiem un lapām izskatās kā brūni, čaulai līdzīgi izciļņi. Ir vairāk nekā 25 sugas, kuras iedala bruņotajos (cietajos) un nebruņotajos (mīkstajos)...

Mežābele ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Bruņutis (Vairoga blaktis) ilgst aptuveni 30 dienas ar pareizu ārstēšanu.

Atšķirībā no lielākās daļas augu Mežābele ir dabiski izturīgs pret Bruņutis (Vairoga blaktis). Vislabāk ārstēt ar profilaktiskiem pasākumiem, nevis reaktīvu ārstēšanu. Atšķirībā no sēnīšu slimībām Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību. Bez piesardzības pasākumiem Bruņutis (Vairoga blaktis) ķīmiskā ārstēšana var kaitēt mājdzīvniekiem. Izmantojiet organiskās metodes Mežābele mājdzīvniekus saturošās mājsaimniecībās.

🔍 Kā Bruņutis (Vairoga blaktis) izskatās uz Mežābele?

  • Mazi brūni noapaļoti izciļņi uz lapām un kātiem
  • Čaulai vai vaskam līdzīgi izciļņi uz lapu apakšpusēm
  • Lapu dzeltēšana vai hloroze (bālums)
  • Lipīgas medusrasas pārklājums uz lapu virsmām
  • Melns kvēpu pelējums, kas aug uz medusrasas
  • Lapu noliekšanās vai novīšana
  • Augšanas aizture un samazināts auga vitalitāte
  • Skudras, kas barojas ar medusrasu

Kas izraisa Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele?

  • Inficētu augu ievešana no stādaudzētavām
  • Vājš auga veselības stāvoklis, kas padara tos uzņēmīgākus
  • Silta iekštelpu vide, kas veicina vairošanos
  • Dabisko plēsēju trūkums telpās
  • Augu pārblīvētība, kas ļauj kaitēkļiem viegli izplatīties
  • Stress no karstuma, sausuma vai nepietiekamas kopšanas

💊 Kā ārstēt Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele?

TLDR: Ārstējiet Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele ar ātro ārstēšanu (~15 dienas) vai bioloģisko (~30 dienas). Mežābele ir zema uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Apstrādājiet skartaugus ar stipru ūdens strūklu no dārza šļūtenes, lai atdalītu bruņutis

2

2. solis

Pagatavojiet ārkārtas ziepes šķīdumu: 1 ēdamkarote trauku mazgājamā līdzekļa + 1 tējkarote augu eļļas + 1 tējkarote 90% spirta + 1 litrs ūdens

3

3. solis

Izsmidziniet šķīdumu tieši uz bruņutis, koncentrējoties uz lapu apakšpusēm

4

4. solis

Fiziski noslaukiet redzamos bruņutis ar mitru drānu vai mīkstu birstīti

5

5. solis

Atkārtojiet apstrādi ik pēc 2–3 dienām vienas nedēļas garumā

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Katru nedēļu pārbaudiet augus, lai atklātu bruņutis to kāpuru stadijā (pirms veidojas aizsargapvalks)

2

2. solis

Pagatavojiet insektīcīdo ziepes šķīdumu: 1 ēdamkarote trauku mazgājamo līdzekļu + 1 litrs ūdens smidzinātājā

3

3. solis

Rūpīgi izsmidziniet skartās vietas, nodrošinot kontaktu ar kukaiņiem, reizi dienā 3–4 dienas

4

4. solis

Uzklājiet dārzkopības eļļu (neema eļļu), lai noslāpētu olas, nimfas un pieaugušos

5

5. solis

Fiziski noņemiet redzamos bruņutis, noslaukot lapas ar mitru drānu

6

6. solis

Ieviesiet labvēlīgos kukaiņus, piemēram, mārītes, lauvlaiskas vai parazītiskās lapsenes, pastāvīgai kontrolei

7

7. solis

Uzklājiet fermentētas nātru tējas šķīdumu kā papildu bioloģisko apstrādi

🛡️ Kā novērst Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele?

TLDR: Novērsiet Bruņutis (Vairoga blaktis) uz Mežābele ar 7 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Rūpīgi pārbaudiet visus jaunos augus pirms to ienešanas mājās
  • Karantinizējiet jaunos augus 2–3 nedēļas, turot tos atsevišķi no citiem augiem
  • Uzturiet augu veselību ar pareizu laistīšanu un mēslošanu
  • Nodrošiniet labu gaisa cirkulāciju ap augiem
  • Regulāri pārbaudiet augus, īpaši lapu apakšpuses
  • Uzturiet pareizu attālumu starp augiem, lai novērstu izplatīšanos
  • Veiciniet dabisko plēsēju, piemēram, mārīšu un lauvlaisku, klātbūtni

🌱 Kā kopt Mežābele, lai novērstu Bruņutis (Vairoga blaktis)?

💧 Kā laistīt

Augšanas sezonā (pavasaris–rudens) laistiet ik pēc 21 dienas. Ziemā, kad koks ir miera stāvoklī, laistīšanu ievērojami samaziniet. Izvairieties no pārmērīga mitruma; nodrošiniet, lai augsne starp laistīšanas reizēm paspētu izžūt.

☀️ Apgaismojums

Lai nodrošinātu labāko ziedēšanu un ražu, nepieciešama pilna saule. Tā pacieš pusēnu, taču tad veidojas mazāk augļu un ziedu. Stādiet atklātā vietā, prom no objektiem, kas met ēnu.

🪴 Ideālā augsne

Labi aug labi drenētā, auglīgā smilšmāla augsnē ar pH līmeni 6,0–7,5. Piemērota arī smilšainām un mālainām augsnēm. Izvairieties no pārmērīgi mitrām vietām. Ap koka pamatni izklājiet mulču, lai saglabātu mitrumu un regulētu augsnes temperatūru.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Bruņutis (Vairoga blaktis) var nogalināt manu Mežābele?
Iespējams, ja netiek ārstēts, Bruņutis (Vairoga blaktis) var nodarīt ievērojamu kaitējumu Mežābele. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Mežābele atveseļosies no Bruņutis (Vairoga blaktis)?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 30 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Bruņutis (Vairoga blaktis) ir lipīga citiem augiem Mežābele tuvumā?
Jā, Bruņutis (Vairoga blaktis) var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Mežābele.
Skatīt vairāk: Mežābele → Skatīt vairāk: Bruņutis (Vairoga blaktis) →

Avoti un atsauces