Bloom Download App
Kanādas cercis
+
Zirnekļērces

Kanādas cercis ar Zirnekļērces? Reta, bet ārstējama

Cercis canadensis

Uzņēmība: Zema Smagums: Augsts Grūtības pakāpe: Viegls

Zirnekļērces uz Kanādas cercis: ko ir svarīgi zināt?

Zirnekļērces uz Kanādas cercis (Cercis canadensis) ir kaitēkļu stāvoklis ar augsts smagumu. Kanādas cercis uzņēmība pret šo slimību ir zema. Zirnekļērces ir sīki ērču klases posmkāji (mazāk par 0,13 cm garumā), kas radniecīgi zirnekļiem un ērcēm un barojas ar augu sulu. Tie labi attīstās karstā, sausā laikā un var radīt ievērojamus bojājum...

Kanādas cercis ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Zirnekļērces ilgst aptuveni 21 dienas ar pareizu ārstēšanu.

Atšķirībā no lielākās daļas augu Kanādas cercis ir dabiski izturīgs pret Zirnekļērces. Vislabāk ārstēt ar profilaktiskiem pasākumiem, nevis reaktīvu ārstēšanu. Atšķirībā no sēnīšu slimībām Zirnekļērces uz Kanādas cercis ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību.

🔍 Kā Zirnekļērces izskatās uz Kanādas cercis?

  • Bāli izgaismotas plankumas uz lapām
  • Smalki zīda tīkliņi, kas pārklāj lapas un stublājus
  • Sīki dzelteni vai balti punktiņi uz lapu virsmas (punktveida bojājumi)
  • Lapas iegūst dzeltenu vai bronzainu izskatu
  • Lapu raibums un apdeguma pazīmes
  • Samazināts hlorofila saturs
  • Priekšlaicīga lapu krišana un iespējama auga nāve

Kas izraisa Zirnekļērces uz Kanādas cercis?

  • Karsti un sausi laikapstākļi
  • Zema gaisa mitruma vide
  • Ūdens trūkuma stresu piedzīvojoši augi
  • Putekļaini apstākļi uz lapu virsmas
  • Pārmērīga pesticīdu lietošana, kas nogalina dabiskos plēsējus
  • Nepietiekama gaisa cirkulācija ap augiem
  • Invadētu augu ienešana telpās vai novietošana blakus veseliem augiem

💊 Kā ārstēt Zirnekļērces uz Kanādas cercis?

TLDR: Ārstējiet Zirnekļērces uz Kanādas cercis ar ātro ārstēšanu (~11 dienas) vai bioloģisko (~21 dienas). Kanādas cercis ir zema uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties izsmidzināt visus skārtos augus ar berzspirtu (70% izopropilspirts), atšķaidītu 1:1 ar ūdeni

2

2. solis

Uzklāt insekticīdo ziepi vai dārzkopības eļļu tieši uz redzamajām ērcēm

3

3. solis

Noslaucīt lapas ar mitru drānu, lai fiziski noņemtu ērces un tīkliņus

4

4. solis

Rūpīgi izsmidzināt visu lapu apakšpuses ar ūdens miglu

5

5. solis

Atkārtot spirta vai ziepes apstrādi ik pēc 3 dienām 2 nedēļas

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Nekavējoties izolēt inficētos augus, lai novērstu izplatīšanos

2

2. solis

Katru dienu smidzināt lapu apakšpuses ar stipru ūdens strūklu, lai nositītu ērces

3

3. solis

Uzklāt nīmas eļļas šķīdumu (sajauktu ar Coco-Wet) ik pēc 3–5 dienām, pārklājot visas auga daļas

4

4. solis

Lietot insekticīdās ziepes aerosolu ik pēc 3 dienām, līdz tiek sasniegta kontrole

5

5. solis

Uzklāt diatomīta zemi uz augsnes virsmas un apakšējām lapām

6

6. solis

Ieviest labvēlīgās plēsīgās ērces (Phytoseiulus persimilis) pastāvīgai kontrolei

7

7. solis

Katru dienu uzraudzīt augu un pēc nepieciešamības atkārtot apstrādes

🛡️ Kā novērst Zirnekļērces uz Kanādas cercis?

TLDR: Novērsiet Zirnekļērces uz Kanādas cercis ar 9 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Uzturēt pietiekamu laistīšanu un augsnes mitruma līmeni
  • Katru nedēļu pārbaudīt augus, vai nav agrīnas tīkliņu vai punktveida bojājumu pazīmes
  • Sezonas vidū mazgāt kokus un vīteņaugus ar ūdeni, lai noņemtu putekļus
  • Uzstādīt pilienu apūdeņošanas sistēmas vienmērīgam mitrumam
  • Sekot karstam un sausam laikam un palielināt laistīšanu augsta riska periodos
  • Nodrošināt ēnu galēja karstuma laikā
  • Veicināt dabisko plēsēju klātbūtni, piemēram, mārītes, plēsīgās ērces un plēsīgās blaktis
  • Karantinizēt jaunus augus pirms to ievešanas kolekcijā
  • Uzturēt optimālus augšanas apstākļus ar pareizu mēslošanu un temperatūras kontroli

🌱 Kā kopt Kanādas cercis, lai novērstu Zirnekļērces?

💧 Kā laistīt

Pirmajās divās augšanas sezonās laistiet bagātīgi ik pēc 7–14 dienām, lai nostiprinātu sakņu sistēmu. Kad koks ir ieaudzies, sausuma periodos laistiet ik pēc 10–14 dienām; koks ir mēreni sausumizturīgs, taču vislabāk aug vienmērīgā mitrumā. Izvairieties no pārlieku slapjas vai slikti drenētas augsnes.

☀️ Apgaismojums

Vislabāk aug pilnā saulē (vairāk nekā 6 stundas dienā), kas nodrošina maksimālu ziedēšanu. Pieļaujama arī pusēna, kas ir īpaši noderīga reģionos ar karstām vasarām. Izvairieties no blīvas ēnas, jo tā samazina ziedu daudzumu.

🪴 Ideālā augsne

Dod priekšroku smilšmāla, labi drenētai, mēreni auglīgai augsnei ar pH līmeni 5,5–7,5. Pielāgojas māla un smilšainām augsnēm, ja vien ir nodrošināta atbilstoša drenāža. Izvairieties no vietām ar stāvošu ūdeni vai sablīvētu augsni.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Zirnekļērces var nogalināt manu Kanādas cercis?
Jā, bez ārstēšanas Zirnekļērces var būt letāla Kanādas cercis. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Kanādas cercis atveseļosies no Zirnekļērces?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 21 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Zirnekļērces ir lipīga citiem augiem Kanādas cercis tuvumā?
Jā, Zirnekļērces var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Kanādas cercis.
Skatīt vairāk: Kanādas cercis → Skatīt vairāk: Zirnekļērces →

Avoti un atsauces