Bloom Download App
Miltainā salvija
+
Zirnekļērces

Miltainā salvija ar Zirnekļērces? Reta, bet ārstējama

Salvia farinacea

Uzņēmība: Zema Smagums: Augsts Grūtības pakāpe: Viegls

Zirnekļērces uz Miltainā salvija: ko ir svarīgi zināt?

Zirnekļērces uz Miltainā salvija (Salvia farinacea) ir kaitēkļu stāvoklis ar augsts smagumu. Miltainā salvija uzņēmība pret šo slimību ir zema. Zirnekļērces ir sīki ērču klases posmkāji (mazāk par 0,13 cm garumā), kas radniecīgi zirnekļiem un ērcēm un barojas ar augu sulu. Tie labi attīstās karstā, sausā laikā un var radīt ievērojamus bojājum...

Miltainā salvija ir viegla kopšanas augs. Atveseļošanās no Zirnekļērces ilgst aptuveni 21 dienas ar pareizu ārstēšanu.

Atšķirībā no lielākās daļas augu Miltainā salvija ir dabiski izturīgs pret Zirnekļērces. Vislabāk ārstēt ar profilaktiskiem pasākumiem, nevis reaktīvu ārstēšanu. Atšķirībā no sēnīšu slimībām Zirnekļērces uz Miltainā salvija ātri reaģē uz integrētu kaitēkļu pārvaldību.

🔍 Kā Zirnekļērces izskatās uz Miltainā salvija?

  • Bāli izgaismotas plankumas uz lapām
  • Smalki zīda tīkliņi, kas pārklāj lapas un stublājus
  • Sīki dzelteni vai balti punktiņi uz lapu virsmas (punktveida bojājumi)
  • Lapas iegūst dzeltenu vai bronzainu izskatu
  • Lapu raibums un apdeguma pazīmes
  • Samazināts hlorofila saturs
  • Priekšlaicīga lapu krišana un iespējama auga nāve

Kas izraisa Zirnekļērces uz Miltainā salvija?

  • Karsti un sausi laikapstākļi
  • Zema gaisa mitruma vide
  • Ūdens trūkuma stresu piedzīvojoši augi
  • Putekļaini apstākļi uz lapu virsmas
  • Pārmērīga pesticīdu lietošana, kas nogalina dabiskos plēsējus
  • Nepietiekama gaisa cirkulācija ap augiem
  • Invadētu augu ienešana telpās vai novietošana blakus veseliem augiem

💊 Kā ārstēt Zirnekļērces uz Miltainā salvija?

TLDR: Ārstējiet Zirnekļērces uz Miltainā salvija ar ātro ārstēšanu (~11 dienas) vai bioloģisko (~21 dienas). Miltainā salvija ir zema uzņēmība pret šo slimību.

Ātrās korekcijas

1

1. solis

Nekavējoties izsmidzināt visus skārtos augus ar berzspirtu (70% izopropilspirts), atšķaidītu 1:1 ar ūdeni

2

2. solis

Uzklāt insekticīdo ziepi vai dārzkopības eļļu tieši uz redzamajām ērcēm

3

3. solis

Noslaucīt lapas ar mitru drānu, lai fiziski noņemtu ērces un tīkliņus

4

4. solis

Rūpīgi izsmidzināt visu lapu apakšpuses ar ūdens miglu

5

5. solis

Atkārtot spirta vai ziepes apstrādi ik pēc 3 dienām 2 nedēļas

🌿

Bioloģiskā ārstēšana

1

1. solis

Nekavējoties izolēt inficētos augus, lai novērstu izplatīšanos

2

2. solis

Katru dienu smidzināt lapu apakšpuses ar stipru ūdens strūklu, lai nositītu ērces

3

3. solis

Uzklāt nīmas eļļas šķīdumu (sajauktu ar Coco-Wet) ik pēc 3–5 dienām, pārklājot visas auga daļas

4

4. solis

Lietot insekticīdās ziepes aerosolu ik pēc 3 dienām, līdz tiek sasniegta kontrole

5

5. solis

Uzklāt diatomīta zemi uz augsnes virsmas un apakšējām lapām

6

6. solis

Ieviest labvēlīgās plēsīgās ērces (Phytoseiulus persimilis) pastāvīgai kontrolei

7

7. solis

Katru dienu uzraudzīt augu un pēc nepieciešamības atkārtot apstrādes

🛡️ Kā novērst Zirnekļērces uz Miltainā salvija?

TLDR: Novērsiet Zirnekļērces uz Miltainā salvija ar 9 būtiskiem profilaktiskiem kopšanas paņēmieniem.

  • Uzturēt pietiekamu laistīšanu un augsnes mitruma līmeni
  • Katru nedēļu pārbaudīt augus, vai nav agrīnas tīkliņu vai punktveida bojājumu pazīmes
  • Sezonas vidū mazgāt kokus un vīteņaugus ar ūdeni, lai noņemtu putekļus
  • Uzstādīt pilienu apūdeņošanas sistēmas vienmērīgam mitrumam
  • Sekot karstam un sausam laikam un palielināt laistīšanu augsta riska periodos
  • Nodrošināt ēnu galēja karstuma laikā
  • Veicināt dabisko plēsēju klātbūtni, piemēram, mārītes, plēsīgās ērces un plēsīgās blaktis
  • Karantinizēt jaunus augus pirms to ievešanas kolekcijā
  • Uzturēt optimālus augšanas apstākļus ar pareizu mēslošanu un temperatūras kontroli

🌱 Kā kopt Miltainā salvija, lai novērstu Zirnekļērces?

💧 Kā laistīt

Laistiet bagātīgi ik pēc 7–10 dienām vai tad, kad augsnes virskārta 2–3 cm dziļumā ir sausa. Izvairieties no laistīšanas no augšas, lai novērstu sēnīšu slimības. Iesakņojušies augi ir sausumizturīgi, taču vislabāk zied pie pastāvīga mitruma.

☀️ Apgaismojums

Miltainajai salvijai nepieciešama pilna saule — vismaz 6 stundas tiešas saules gaismas dienā. Nepietiekams apgaismojums izraisa izstīdzējušus stublājus un vājāku ziedēšanu. Ļoti karstā klimatā pieļaujams neliels pēcpusdienas ēnojums.

🪴 Ideālā augsne

Stādiet labi drenētā augsnē — labi noder smilšmāls vai dārza augsne, kas papildināta ar perlītu vai granti. Izvairieties no smaga māla, kas aiztur mitrumu; šis augs ir uzņēmīgs pret sakņu puvi pārmitros apstākļos.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Zirnekļērces var nogalināt manu Miltainā salvija?
Jā, bez ārstēšanas Zirnekļērces var būt letāla Miltainā salvija. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais.
Cik ilgi Miltainā salvija atveseļosies no Zirnekļērces?
Ar pareizu ārstēšanu atveseļošanās ilgst aptuveni 21 dienas. Bez ārstēšanas tas var ilgt ievērojami ilgāk.
Vai Zirnekļērces ir lipīga citiem augiem Miltainā salvija tuvumā?
Jā, Zirnekļērces var izplatīties uz tuvumā esošajiem augiem. Nekavējoties izolējiet skarto Miltainā salvija.
Skatīt vairāk: Miltainā salvija → Skatīt vairāk: Zirnekļērces →

Avoti un atsauces