Bloom Download App
Róża herbaciana
+
Szara pleśń

Róża herbaciana z Szara pleśń: profilaktyka i leczenie

Rosa × odorata

Podatność: Umiarkowana Trudność: Średni

Szara pleśń na Róża herbaciana: co warto wiedzieć?

Szara pleśń na Róża herbaciana (Rosa × odorata) to stan grzybowa o umiarkowane nasileniu. Róża herbaciana ma umiarkowana podatność na tę chorobę.

Róża herbaciana to roślina o średnia pielęgnacji. Jako roślina doniczkowa zapewnij dobrą wentylację, aby wspomóc rekonwalescencję.

W przeciwieństwie do infekcji bakteryjnych Szara pleśń na Róża herbaciana można kontrolować za pomocą organicznych fungicydów.

🌱 Jak pielęgnować Róża herbaciana, aby zapobiec Szara pleśń?

💧 Jak podlewać

Podlewać obficie przy podstawie rośliny co 7 dni, unikając moczenia liści w celu zmniejszenia ryzyka chorób. Pozwolić, aby wierzchnia warstwa gleby lekko przeschła między podlewaniami, aby zapobiec gniciu korzeni.

☀️ Oświetlenie

Róża herbaciana wymaga co najmniej 6–8 godzin bezpośredniego nasłonecznienia dziennie, aby obficie kwitnąć. W pomieszczeniach należy ustawić ją przy oknie skierowanym na południe lub zachód, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

🪴 Idealne podłoże

Używać żyznej, dobrze przepuszczalnej gleby gliniastej o lekko kwaśnym pH wynoszącym 5,8–6,5. Przy sadzeniu wzbogacić podłoże kompostem organicznym, aby poprawić żyzność, strukturę i drenaż.

Często zadawane pytania

Czy Szara pleśń może zabić moją roślinę Róża herbaciana?
Rzadko, Szara pleśń zazwyczaj nie jest śmiertelna dla Róża herbaciana. Wczesne wykrycie i leczenie są kluczowe.
Czy Szara pleśń jest zaraźliwa dla innych roślin w pobliżu Róża herbaciana?
Tak, Szara pleśń może rozprzestrzeniać się na pobliskie rośliny. Natychmiast izoluj chorą Róża herbaciana.
Zobacz więcej: Róża herbaciana → Zobacz więcej: Szara pleśń →

Źródła i odnośniki