Bloom Download App
Kratkolistna aloja
🏠 Notranje

Asphodelaceae

Kratkolistna aloja: Malo vode

Aloe brevifolia

Enostavno ☀️ Posredna svetloba ⚠️ Strupeno za hišne ljubljenčke

Enostavna sočnica za vzgojo, ki uspeva na močni svetlobi in ob redkem zalivanju. Potrebuje substrat z odlično drenažo.

💧 Zalivanje

Vsakih 18 dni

☀️ Svetloba

Posredna svetloba

🌡️ Temperatura

10° - 32°C

💨 Vlažnost

20% - 50%

Kategorije

Kaj je Kratkolistna aloja?

Kratkolistna aloja (Aloe brevifolia) je rastlina z enostavno nego iz družine Asphodelaceae. Aloe brevifolia je kompaktna sočnica, ki raste v skupinah in izvira iz regije Western Cape v Južni Afriki. Tvori goste rozete s kratkimi, širokimi in trikotnimi modro-zelenimi listi, ki imajo na robovih mehke, belkaste zobce. Pozno spomladi odrasle rastline poženejo cvetna stebla s cevastimi oranžno...

Kratkolistna aloja zraste do 30cm, širina 45 cm, zalivanje vsakih 18 dni, 10°C – 32°C, 20–50% vlažnosti. Je primerno za notranje okolje in ni varno za hišne živali.

Za razliko od mnogih tropskih rastlin, Kratkolistna aloja prenaša napake pri zalivanju. Najboljše za začetnike. Brez previdnostnih ukrepov lahko zaužitje povzroči draženje pri hišnih živalih. Hranite izven dosega mačk in psov. Brez ustreznega odtoka se lahko gniloba korenin razvije v 36 dneh.

Kako negovati Kratkolistna aloja?

TLDR: Kratkolistna aloja potrebuje Posredna svetloba, zalivanje vsakih 18 dni in temperaturo med 10–32°C pri 20-50% vlažnosti.

💧

Kako pogosto zalivati Kratkolistna aloja?

Temeljito zalijte in pustite, da se substrat popolnoma posuši, preden ponovno zalijete; pozimi zalivanje še bolj omejite.

☀️

Koliko svetlobe potrebuje Kratkolistna aloja?

Zagotovite 6 do 8 ur močne svetlobe na dan; popoldanska senca pomaga preprečiti ožige v zelo vročem podnebju.

🪴

Katera zemlja je najboljša za Kratkolistna aloja?

Uporabite peščen in dobro odceden substrat za kaktuse in sočnice, z vsaj tretjino mineralnega materiala (pesek, plovec ali perlit).

🏺

Katero posodo uporabiti za Kratkolistna aloja?

Širok in plitev keramičen lonec z drenažnimi odprtinami

Urnik nege

🪴

Presajanje

Vsakih 730 dni

Kaj je Kratkolistna aloja in od kod izvira?

Aloe brevifolia je kompaktna sočnica, ki raste v skupinah in izvira iz regije Western Cape v Južni Afriki. Tvori goste rozete s kratkimi, širokimi in trikotnimi modro-zelenimi listi, ki imajo na robovih mehke, belkaste zobce. Pozno spomladi odrasle rastline poženejo cvetna stebla s cevastimi oranžno-rdečimi cvetovi, ki privabljajo opraševalce. Je počasi rastoča in odporna na sušo, zato je idealna za skalnjake, obrobe s sočnicami in lončnice.

Kako velika zraste Kratkolistna aloja?

TLDR: Kratkolistna aloja lahko zraste do 30cm visoko s hitrostjo rasti Počasna.

📏

Največja višina

30cm

↔️

Razrast

45cm

📈

Hitrost rasti

Počasna

🍃

Listje

Zimzelena

⚠️

Opozorilo: Strupena rastlina

Ta rastlina je lahko strupena, če jo zaužijemo. Hranite zunaj dosega:

🐱 Mačke 🐶 Psi 👶 Otroci

Uporaba rastline

🌺

Okrasno

Odlično za dekoracijo

Ali vaša rastlina kaže simptome?

Kliknite na simptom, da odkrijete možne vzroke:

Katere bolezni najpogosteje prizadenejo Kratkolistna aloja?

TLDR: Kratkolistna aloja je dovzetna za 3 znanih bolezni. Redno spremljajte za zgodnje odkrivanje.

Pomen in simbolika

Simbol zaščite in odpornosti, kar odraža trpežnost same rastline.

Primerjaj s podobnimi rastlinami

Lastnost Zahtevnost Svetloba Zalivanje Varno za ljubljenčke
Maklen Enostavno Posredna svetloba 14d
Navadna breza Enostavno Neposredna sončna svetloba 14d
Srebrna žička Enostavno Neposredna sončna svetloba 14d
Navadni poprovec Enostavno Neposredna sončna svetloba 14d ⚠️

Izberi in primerjaj

vs

Viri in reference

Sorodne rastline